Kõrghariduse poolelijätmise võiks muuta tasuliseks, ütles infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu president Taavi Kotka.
Kui tudengid lähevad ülikoolist ära, kuna neile makstakse ettevõtetes kõrget palka, teeme siis hariduse poolelijätmise tasuliseks, nentis ta. Selle abil saaks vähendada nende üliõpilaste hulka, kes jätavad kõrgkoolis õpingud pooleli, põhjendas Kotka konverentsil "Visioonist lahendusteni" esinedes.
Samuti konverentsil ettekande pidanud Arengufondi nõukogu esimees Raivo Vare kommenteeris, et selline idee vääriks arutamist. Samas kahtles ta võimaluses sellist mõtet ellu viia.
Vare sõnul viivad vähem kui pooled IKT-valdkonna tudengid õpingud edukalt lõpuni. Eelmisel õppeaastal lõpetas Eestis arvutiteaduste valdkonnas kõrgkooli 505 inimest. Samas asus asus eelmisel aastal IKT-valdkonnas õppima 1400 inimest, märkis ta.
"Visioonist lahendusteni 2010" on pikkade traditsioonidega infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni konverents, mis käesoleval aastal toimub juba 12. korda.
Täna Tallinnas TTÜs aset leidval konverentsil esinevad Allan Martinson, Bridget Cosgrave, Erkki Truve, Heikki Haldre, Igor Rõtov, Keith Silverang, Kersti Uudla, Margus Uudam, Marjam Vaher, Mart Laar, Rain Laane, Siim Puskai, Sten Tamkivi, Tanel Tammet ja Üllar Jaaksoo. Konverentsi avas president Toomas Hendrik Ilves.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.

Enimloetud

1
Uudised
  • 25.06.26, 13:10
Valdo Kalm ja Kaarel Loigu: ehitame koos väga suurt linnaosa
2
Uudised
  • 29.06.26, 09:55
Galerii: Kaarsilla Kinnisvara sai Port Athena viimase maja sarikate alla
Vaata, kes seal olid ja mida nad tegid!
3
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
4
Uudised
  • 30.06.26, 12:36
Nüüd liiguvad Lätti ka Eesti üüriinvestorid
Kristjan-Thor Vähi: Paljud investorid jagavad meie vaadet, et eelmisel aastal alanud suurem turu kasvufaas alles kogub hoogu
5
Uudised
  • 30.06.26, 10:51
Estmak Capitali arendatud ja NOBE ehitatud hotell sai tipptunnustuse
6
Uudised
  • 30.06.26, 06:30
Flipitud korterid lähevad kui kuumad saiad
Pilleson näitab, kuidas flipitud korteri väärtus kasvab ja kui kaua selleks aega kulub

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele