• 30.10.10, 18:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Estonian Cell: kaalume Eesti Energia väljavahetamist

Hetkel käivad läbirääkimised kõigi elektriturul olijatega, kuna meie jaoks on ikkagi määrav hind ja paindlikud tingimused ning parim pakkumine võidab, märkis Estonian Celli finantsjuht Riia Sillave.
"Meil on veel Eesti Energiaga pikaajaline leping, mis lõpeb järgmise aasta aprillis. Hetkel käivad läbirääkimised kõigi turul olijatega, kuna meie jaoks on ikkagi määrav hind ja paindlikud tingimused. Nagu turu olukord on, et võtad pakkumised ja kõige soodsam pakkumine võidab," kommenteeris Sillave. 
"On hetki, mil Eesti Energia teeb soodsama pakkumise ja on olnud ajahetki, kus on keegi teine seda teinud. Arvan, et iga ettevõtja teeb sama arutluse, et kes lepingu sõlmimise perioodil paremat hinda pakub, sinna minnakse. Ma arvan, et emotsionaalseid otsuseid teeb vähemus või mõned üksikud," rääkis ta.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Sillave märkis, et Estonian Cell on elektriga seonduvas seadusandluses toimuvatest muutustest kindlasti kõige tugevamini mõjutatud, kuna nende omahinnas moodustab energia kõige suurema osakaalu, ligikaudu 25%.
"Kurb on valitsuse kahepalgelisus. Sõnades toetatakse ja innustatakse ekspordile suunatud modernset tööstust, mis kõigile teadaolevalt on olnud majanduse kriisist väljatõmbamise peamine mootor. Ühtlasi aga väidetakse, et tuleb keskenduda ressursimaksude tõstmisele – tööstus teatavasti on peamine ressursside tarbija," möönis ta.
Ettevõtte finantsjuht rääkis, et Eesti elektrihinna hüppeline tõus alates 2007. aastast on ainuüksi seadusemuudatustest tulenev. "Võib öelda, et rikutud on meie omanike õigustatud ootuse põhimõtet, kus seadusemuudatused on sedasi läbi viidud, et nad oluliselt halvendavad tööstustarbija majanduslikku olukorda."
"Miks oleks praegu taastuvenergia toetusi kärpides suurem oht ettevõtjate õigustatud ootusi petta kui toona seadust luues? Hetkel menetluses oleva eelnõu järgi jääks tootjatele garanteeritud kasumlikkus. Meile ei garanteeri kasumit keegi, samuti ei ole eksportijal võimalik oma müügihinda tõsta siseturu hinnatõusust sõltuvalt," nentis ta.
"Tuleb tunnistada, et elektrihinna kõrgem tase võrreldes Soome või muude EL riikidega seab eksportijad selgelt konkurentsis halvemasse olukorda ning selline olukord ei ole pikas plaanis jätkusuutlik," sõnas Sillave.
 
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.25, 12:02
Fahle linnaku kolm uut hoonet näitavad, kuhu liigub Eesti ärikinnisvara
Eesti ärikinnisvara ei tähenda enam ainult ruutmeetreid. Edu määravad kvaliteet, paindlikkus ja ruum, mis toetab inimeste töö- ja loomevõimet. Neutra Capitali nõukogu liige Kenneth Karpov kirjutab, kuidas just sellist ruumikogemust kannavad kolm uut hoonet Fahle linnakus: Katel, Vasepada ja Portaal.

Hetkel kuum

Pikk tee linna tagant ja linna taha võib võtta tööpäevast arvestatava osa. Raha kulub vilinal.
Uudised
  • 18.11.25, 13:00
Kinnisvaraarendus hakkabki nihestuma: juba tegi arendaja linnale ettepaneku
Lumi langeb uusarendustega seotud lootustele ja eluasemeturg kipub aina enam võrdsustuma järelturuga.
Uudised
  • 17.11.25, 12:01
Eluasemeturg ongi muutunud. Teateid “tõehetk uusarenduste turul” tuleb veel. Kontrolli turvarihmu
Eluasemeturg siseneb peatselt uude aastasse: siin on vürtsikaid ja valusaid väljakutseid, ent arendajatele paistab ka üks päästev võti
Hepsor kavandab Paeväljale tervet kvartalit, kuhu lisaks elumajadele tulevad ka äripinnad.
Uudised
  • 14.11.25, 10:02
Galerii: Hepsor rajab ajaloolisele lennuväljale korterelamud
Summus Capital OÜ juhatuse liige Hannes Pihl.
TOP
  • 14.11.25, 09:15
Kinnisvarafirmade TOPi üks tõhusamaid laiendab turgu ja näitab ära 2026. aasta väljakutsed
Neutra Capital ASi enamusomanik ja nõukogu liige Kenneth Karpov.
TOP
  • 12.11.25, 09:55
Kinnisvarafirmade TOPi üks uuenduslikumaid sihib ärilinnakuid ja puitmaju. Tal on karm prognoos
Neutra Capitali omanik ja juht nimetab 3 edutegurit, teeb 4 prognoosi ja näitab ära 4 eesootavat väljakutset. See puudutab tervet kinnisvaravaldkonda!
Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Viru Keskus AS-i juhatuse liige Gertti Kogermann ja Mainor Ülemiste AS nõukogu liige Guido Pärnits.
Uudised
  • 19.11.25, 12:52
Kinnisvarafirmade TOPi võitjad hindavad kogukonda ja laia linnavisiooni. Neil on prognoos!
Vaata põnevaid kogemusi koostööst Tallinna linnaga
Neutra Capitali nõukogu liige Kenneth Karpov.
  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.25, 12:02
Fahle linnaku kolm uut hoonet näitavad, kuhu liigub Eesti ärikinnisvara

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele