Maailma kõrgemail mäetipul Mount Everestil on nüüd nii mobiililevi kui internet, kirjutas Die Welt.
Nepaali võrguoperaator Ncell pani 5200 m kõrgusel baaslaagris üles seitse saatemasti, mis võimaldavad mägironijail tõusu viimases osas nii helistada kui vajadusel ka netis surfata. Seni oli see võimalik ainult kalli satelliittelefoniga.
Põhjapoolses, Tiibetis asuvas laagris oli mobiililevi juba aastaid olemas, kuid mitte Nepaali territooriumile jäävas laagris. Rootsi TeliaSonera tütarfirma Ncelli juht on soomlane Pasi Koistinen.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.