5. november 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tederi kinnistud ostsid tema tuttavad

Admiraliteedi basseini kinnistud ostsid enampakkumiselt Hillar Tederi head tuttavad ja Teder ei välista sugugi, et kui tal vaba raha tekib, ostab ta osa maad tagasi ja tellib praeguselt omanikult ehitustöö.

Kinnistute omanikuks sai  DeltaMax Group, mis kuulub ehitusfirmale Riverside OÜ, kelle jaoks oli nimetatud kinnistute soetamine seni suurim investeering. Ostu finantseeris Swedbank. Riverside’st 50% kuulub Pala valla pearaamatupidajale Mirje Põllule, kelle abikaasa Jüri Põld on Hillar Tederi Ukraina arendustel ehitusjuht. Ülejäänud poolt firmast omavad Aivar, Andreas ja Silvi Nõu.

Riverside’i seob Tederiga veel see, et firma 2008. aasta põhitegevus oli Tederile kuuluva Al Mare Majad OÜ tellimusel Rocca Al Mare büroohoone ehitamine.

“Pank otsis ostjat ja mina otsisin ka. See on väga hea, et ostja on ehitusfirma, huvilised saavad neilt maad osta ja ehitustöid tellida,” räägib Teder.

Riverside’i omanikud on  tõrksad. Mirje Põld nendib, et ei tegele aktiivselt nende kinnistutega ja suunab küsimused Aivar Nõule. Viimane kordab telefoni mitu korda: “Mina ei tea midagi.” Lõpuks nõustub Mirje Põld vastama e-posti teel, kuid kuna viibib välismaal, vastab tema asemel lõpuks siiski Aivar Nõu.

“Hillar Tederit tunnen ja olen temaga ka mitmel korral suhelnud, kuid väide, et tema kuidagi kontrollib DeltaMax Groupi, on vale,” teatab Nõu. Riverside’i plaanidest Nõu rääkida ei soovi.

Riverside’i kõrval seisab partnerina Skanska EMV, kes on algusest peale omanud neljandikku kinnistutest. “Praegu sujub koostöö konstruktiivselt ja loodame ka selle jätkumist,” iseloomustab Skanska EMV juhatuse liige Alar Kullison läbisaamist uute partneritega. “Oleme arutanud ka kinnistute jagamist,” märgib Kullison.

Endisel Ühendatud Kapitalil lasus Tallinna linna ees kohustus alustada kinnistute hoonestamist hiljemalt 1. novembril 2010 ning hoonestada need hiljemalt 1. novembriks 2016. See kohustus läks üle ka uuele omanikule.

“Kui hoonestamist ei ole alustatud tähtaegselt, on ebatõenäoline, et ehitised valmivad tähtaegselt. Linn kujundab lähiajal seisukoha, kuidas jätkata lepingust tulenevat õigussuhet, sh võimaliku hoonestustähtaja pikendamise osas,” teatas linnavalitsus.

Taust – Riverside OÜ

* Riverside on enampakkumiselt Admiraliteedi basseini äärsed kinnistud ostnud ja vaid mõni kuu enne enampakkumist asutatud firma DeltaMax Group emafirma. Riverside OÜ kuulub Pala valla raamatupidajale Mirje Põllule (50%) ning Aivar, Andreas ja Silvi Nõule (50%).* Firma eelmisel aastal valminud suurim projekt oli Hillar Tederi Al Mare Majade tellimusel ehitatud 16kordne büroohoone, valmisid ka mõned riigihanke korras tehtud väiksemad projektid. Tänavuseks oli mulluses aruandes lepingutega kaetud ehitustööde ja teenuste mahuna märgitud 31 miljonit krooni. Riverside’i palgal oli mullu keskmiselt 21 töötajat.* Enne nimetatud kinnistute ostmist jäi firma põhivara väärtus alla kümne miljoni krooni, Swedbankist saadud laenuga soetatud krundid muutsid põhivara väärtuse aga 235 miljoni krooni suuruseks. * Riverside’i omakapital ulatus eelmise aasta lõpus 57 miljoni ja kohustused 218 miljoni kroonini.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474