11. november 2010
Jaga lugu:

Tiit Roben: sisendhinnad tõusevad, lepingud aga on lukus

Viimaste aastate alapakkumised riigihangetel on turuosaliste jaoks muutumas järjest enam eksistentsiaalseks probleemiks, sest sisendhinnad on hakanud taas tõusma, lepingud tellijatega on aga lukus, ütles ASi Merko Ehitus juht Tiit Roben.

"Oleme üritanud korraldada asju nii, et portfell oleks mitmekesine ja hajutatud erinevate tururiskide suhtes. Teeme täna turu üldist kogumahtu arvestades päris suures koguses kortereid, kuid absoluutnumbrites on ettevõtte pilk suunatud teede- ja insenerehituse projektide poole," sõnas ta.

Üldine seis ehitusturul pole Robeni ütlusel muutunud. "Erasektor on jätkuvalt keerulises olukorras nii nõudluse kui ka finantseerimise poolel. Merko on siin jätkuvalt valmis panustama nii omavahendite kui ka täiendavate garantiide osas," märkis ta.

Robeni sõnul on ettevõte viimaste aastatega aktiivselt sisenenud insenerehituse turule, mille osakaal Merko portfellis on kiiresti kasvamas. "Merko lepingute portfell on kasvanud aastaga miljard krooni võrra, III kvartali lõpuks on ehituslepingute jääk 2,6 miljardit krooni. See on hea platvorm järgmise aasta müügitulu kasvuks," rääkis ta.

Merko on viimases kvartalis võitnud mitmeid trassihankeid ja sõlminud lepingud infrastruktuuriobjektide rajamiseks. "Selle aluseks on Merko tugev inseneride kaader, keda me ei ole lasknud kriisi ajal laiali joosta ning kellele ettevõte rajab täna oma uue kasvu," ütles Roben.

"Merko Ehituse üheksa kuu brutokasum 204 miljonit krooni märgib meie põhitegevuse rentaablusnäitajat ca 10% juures. Oluline on märkide tegevuskulude langust 17% võrra, siit ka ärikasum 96 miljonit krooni," selgitas ta.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee