• 09.12.10, 12:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Aak: võõrtöötaja madalam tasustamine oleks nagu orjatöö

Ei kujuta ette, et sama töö eest saaks maksta kellelegi madalamat ja kellelegi kõrgemat palka, see ei näitaks meid heas valguses, kommenteerid NCC Ehituse juht Toomas Aak Päevalehe uudist, et valitsus peab täna otsustama, kas võiks võõrtöölistele maksta madalamat palka.
„Mulle tundub see kuidagi kas rahvusvaheliste seadustega vastuolus olev või ka põhiseadusega vastuolus olev. Mina küll ei kujuta ette, et kellelegi võiks maksta madalamat palka ja kellelegi kõrgemat palka sama töö tegemise eest,“ rääkis Aak.
Ta lisas, et see ei näitaks Eestit heas valguses, kui sisserändajatele või võõrtööjõule makstaks vähem ja neid justkui orjatööl peetaks. Eesti konkurentsivõimet see ka ei parandaks, sest sellele aitavad Aagi sõnul kaasa eelkõige kõrgemat palka saavad inimesed. 

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.05.26, 06:00
Tallinna Vanasadama arenduspiirkond on stardivalmis
Vanasadama kinnisvaraarenduse algus pole enam kaugel. Tallinna Linnavolikogu võttis 2. aprillil 2026 vastu Tallinna Sadama kaks detailplaneeringut: „A-reisiterminali ning kruiisiterminali ala“ ning „D-terminali ja lähiala“, millele Tallinna linn korraldab lähiajal avaliku väljapaneku. Menetluses on veel kolm detailplaneeringut: „Admiraliteedi basseini ümbruse“, „Vanasadama põhjaosa“ ning „Vanasadama lõunaosa“. Lisaks on Tallinna Sadam kaasatud kahe krundiga teisel pool Reidi teed Tuukri tänavaga seotud detailplaneeringusse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele