9. detsember 2010

Valitsus ei alandanud võõrtööjõu palgamäära

Siseminister Marko Pomerantsi sõnul ei otsustanud valitsus tänasel istungil võõrtööjõule makstava palgamäära alandada.

Valitsuse kabinetinõupidamisel jätkunud istungil kiitsid ministrid heaks välismaalaste seaduse muudatusettepanekud, millega sätestatakse meie õigusruumis Euroopa Liidu sinise kaardi regulatsioon.

„Sinise kaardi direktiivi kohaselt peavad inimesed, kes saavad elamisloa töötamiseks kõrget kvalifikatsiooni nõudvalt töökohal, saama palka vähemalt 1,5kordset keskmist brutopalka,“ ütles Pomerants valitsuse pressikonverentsil. „Muus osas jäi valitsus praeguse regulatsiooni juurde, kus võõrtööline peab saama vähemalt 1,24 keskmist Eesti brutopalka,“ lisas ta.

Pomerantsilt küsiti pressikonverentsil, et miks valitsus Tööandjate keskliidu ettepanekut palgamäära alandamiseks ei toetanud. Minister vastas, et Eestis on praegu palju töötuid ja ta ei näe täna vajadust tuua siia madala töötasuga tööjõudu.

Peaminister Andrus Ansip lisas, et valitsus ei näe täna migratsioonipoliitika muutmise vajadust. „Tööandjate soov oli tuua sisse massiliselt odavat tööjõudu. Nende arvates on see ehk mõistetav, inimesed seda ei mõista ja valitsus seda ettepanekut praegu ei toeta.“

Euroopa Liidu liikmesriikidel on kohustus hiljemalt 19. juunist 2011 hakata välismaalastele välja andma uut liiki elamisluba töötamiseks ehk Euroopa Liidu sinist kaarti.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806