7. jaanuar 2011

Kes teenivad kõige rohkem?

Äripäev koostas sotsiaalmaksu andmetele tuginedes Eesti suuremate firmade palgavõrdluse, millest selgub, et parimat palka makstakse nafta transiidiga seotud firmades ning IT-sektoris.

Tabeli koostamiseks võtsime valimisse 100 suuremat sotsiaalmaksu maksjat ja arvutasime keskmise palga. Seetõttu näitab tabelis olev palganumber suurusjärku, sest summa sisaldab ka erisoodustustelt makstud sotsiaalmaksu.

Suuremate sotsiaalmaksumaksjate puhul polnud tegemist konsolideeritud andmetega, seetõttu ei olnud Äripäeva poolt tellitud suurimate maksumaksjate tabelis mitmeid suurfirmasid, nt BLRT Gruppi, pankasid jt.

Lisasime valimisse veel 50 suurema käibega firmat. Nende ettevõtete puhul on keskmise palga number pärit viimasest majandusaasta aruandest ja tegemist on konsolideeritud andmetega.

Kuna Äripäev koostas valimi firmade käivet ning makstud sotsiaalmaksu arvestades, siis on kindlasti meie tabelist jäänud välja väiksemaid, kuid kõrget palka maksvad ettevõtted. See tabel näitab, millised on palgatasemed Eesti suuremates firmades, kes dikteerivad palgatingimusi ka oma sektoris.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474