• 10.02.11, 12:19
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Starman: Levira kardab oma monopoli kaotust

Starmani kinnitusel näitab ähvardus vaidlustada digitelevisiooni loakonkursi tulemused, et Levira muretseb oma monopoli kaotamise pärast sellel turul.
Starmani juhatuse liige Hanno Liiva lükkas tagasi Levira väited ning kinnitas, et Starman suudab uued digitelevisiooni võrgud valmis ehitada lubatud tähtajaks, kuigi telemastide ja -saatjate omanik Levira on öelnud, et ei pea reaalseks digitelevisiooni sagedusloa konkursi võitnud Starmani lubadust ehitada kahe kuuga kolm üle-eestilist võrku.
“Konkursile esitatud ajakava uute digi-tv võrkude avamisel on tagatud lepingutega, mis Starman on tänaseks sõlminud,” lausus Liiva. “Levira ähvardus vaidlustada Starmani konkursivõit näitab selgelt, et Levira kardab oma monopoolse positsiooni kaotamise pärast telekanalite õhu kaudu edastamise turul. See on võimaldanud Leviral küsida teenuse põhjendamatult kõrget hinda juba pikemat aega, mis aastate jooksul on viinud kolme kodumaise telekanali Kalev Spordi, TV6 ja Kanal 11 lahkumiseni tasuta digilevist.”
Tehnilise järelevalve amet kuulutas 4. veebruaril Starmani võitjaks üleriigilise digitelevisiooni sagedusloa konkursil, mis toob esmakordselt Eestis konkurentsi ka sellele turule. Kui seni vastutas tavaantenniga vastuvõetava ZUUMtv telekanalite tehnilise edastuse eest AS Levira, siis sagedusloa saamise järel hakkab nende levitamisega tegelema Starman ise.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Starmanil on rohkem kui 4-aastane kogemus õhu kaudu leviva digitelevisiooni ZUUMtv pakkumisel. ZUUMtv klientideni jõuavad tavalise katuseantenni kaudu kuni 28 telekanalit, neist 13 eestikeelsed. Starman on valmis lisama maapealse leviga digitelevisiooni võrku uusi telekanaleid ning jätkama telepildi edastamist turu soodsaimate hindadega.
Starman on koduste kommunikatsioonilahenduste pakkuja, kelle teenused jõuavad rohkem kui 560 000 koduni kõikjal üle Eesti. Ettevõte pakub televisiooni-, interneti- ja telefoniteenuseid ning edastab telepilti lisaks ka maapealse leviga digitelevisiooni ZUUMtv vahendusel. 1992. aastal tegevust alustanud Starman on kasvanud Eesti suurimaks vabaturu tingimustes tekkinud telekommunikatsiooniettevõtteks, kes annab tööd ligi 300 inimesele.
Autor: Haldusuudised.ee

Hetkel kuum

Restate´i kinnisvaraanalüütik Julia Linde laseb maksuküüru kaotamise kiidetud mõjust õhu välja.
Uudised
  • 20.05.26, 13:00
Vaheda aususega. Julia Linde: Uusarenduse „uus“ ei ole enam iseseisev müügiargument
See on reljeefne. Vaata, milline kuristik haigutab Tallinna uusarenduste, järelturu ja veneaegsete korterite ruuduhindades!
LVM Kinnisvara tegevjuht Ingmar Saksing teeb turultegutsejatele selge vahe sisse.
Uudised
  • 22.05.26, 06:00
Terade eraldamine sõkaldest. Saksing: turul on näha väga selget erinevust projektide vahel
Mida tuleb arendajal teha teisiti?
Ingvar Allekand (vasakul) Äripäeva kinnisvarakonverentsil moderaatori, Aigar Vaigu küsimustele vastamas.
Saated
  • 15.05.26, 08:30
Maaklerid panid paika eestlaste suvekodude hinnapiiri: otsitakse kuni 130 000 euroni
Esimeses etapis valmis Marienholmi poolsaarel viis hoonet kokku 50 korteriga.
Uudised
  • 19.05.26, 11:40
Nooditabaja: Scandium käivitab Marienholmi uue etapi. Vaata, mis sinna tuleb!
Ehitajad, arendaja otsib, kes Teist selle valmis teeks
Kinnisvaraettevõtja ja Talsinkit arendava US Real Estate´i omanik Urmas Sõõrumaa libistab nurgakivi kapsli paika.
Uudised
  • 20.05.26, 16:18
2 galeriid glamuuri: Sõõrumaa pani paika Talsinki olulisima nurgakivi - vaata, mis sinna tuleb
Kasvuruumi on ees küll ja veel.
Uudised
  • 18.05.26, 06:15
Summuse rahaveski kogub pöördeid: I kvartal lisas müügitulu ja puhaskasumit
Aavo Koppel: laienemine Poola turule on täitnud oma eesmärki
Domus Kinnisvara juhatuse liige Ingvar Allekand teeb asise vaate.
Uudised
  • 20.05.26, 12:26
Ingvar Allekand: aastaga pole midagi tegelikult muutunud
Vaata rahalist arvestust. Mida ja kellele lubab aasta alguses toimunud maksuküüru kaotamine?
Et kivi kätte saada, tuleb kaevumeistril kõigepealt rakked august välja tirida. 20 aastat tegutsenud Strongest Arendus OÜ kaevumeistrid tunnevad valdkonna kõiki nüansse.
  • ST
Sisuturundus
  • 15.05.26, 11:34
Kaev ei sünni joonlauaga, sest maa all paneb asjad paika loodus

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele