24. veebruar 2011

Gaddafi käskis Euroopa suunal naftajuhtmed hävitada

Tripoli võimuringkondades räägitakse Liibüa diktaatori Moammar al-Gaddafi uuest plaanist võimu säilitada, mille kohaselt on lojaalsetele väeüksustele jagatud kätte käsk alustada naftajuhtmete hävitamist.

Esimesena lastakse õhku naftajuhtmed, mida mööda voolab must kuld Vahemere äärde, vahendas NEWSru.com.

Gaddafi tegevus on suunatud mässavate beduiini klannide vastu, mis kontrollivad naftamaardlate piirkonda ja on varem ise lubanud Liibüa naftaekspordi katkestada.

Liibüa naftaeksport on praeguseks kukkunud neljandiku võrra, kuna välismaised ettevõtted nagu brittide BP, itaallaste Eni, prantslaste Total, norrakate Statoil ja anglo-hollandi Shell seiskasid töö. Sama on otsustanud teha ka Austria OMV ja Saksa Wintershall.

On välja arvutatud, et Liibua naftatoodang on vähenenud 300 000-400 000 barreli võrra päeva kohta. Liibüa ööpäevaseks kogutoodanguks oli siiamaani 1,6 miljonit barrelit ehk 2% kogu maailma ööpäevasest naftatoodangust. Ligikaudu 1,3 miljonit barrelit Liibüa naftat läks ekspordiks, peamiselt Euroopasse.

USA energeetikaadministratsiooni andmetel olid suurimad Liibüa nafta ostjad Itaalia, kes tarnis kolmandiku, Saksamaa umbes 14%ga, Prantsusmaa 10%ga ja Hispaania 6%ga kogu ekspordi mahust.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474