• 01.03.11, 16:13
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Euroopa Kohtu otsus tõstab naiste jaoks kindlustuse hinda?

Euroopa Kohus langetas täna otsuse, mis keelab kindlustusfirmadel naistelt ja meestelt kindlustuse eest erinevat hinda küsida.
Kindlustusfirmadel on aega kuni 2012. aasta detsembrini senist praktikat muuta, kus elukindlustuse hind on naiste jaoks reeglina odavam, kuna nad elavad meestest kauem, ning ka autokindlustus on odavam, kuna statistika järgi juhtub avariisid rohkem meestega.
Kohus leidis, et selline praktika on vastuolus Euroopa Liidu printsiibiga, mis ei luba kellegi diskrimineerimist soolisel alusel, vahendas Wall Street Journal.
Otsus edasikaebamisele ei kuulu.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Ajalehele Financial Times kohtu otsust kommenteerinud kindlustusfirmade esindajad märkisid, et otsuse üks tagajärgi võib olla näiteks autokindlustuse hinna tõus naistele vanuses 25-50 aastat.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.05.26, 09:29
Kuidas kiirendada kinnisvaraprojekte ilma suurte investeeringuteta?
Olulisimad teemad Business Arena 2026 kinnisvarafoorumil
Aprilli algul Kultuurikatlas toimunud kinnisvarafoorum Business Arena Baltics 2026 tõi kokku kinnisvarasektori eksperdid Baltikumist ja Põhjamaadest. Kahe päeva jooksul arutleti nii suurte investeerimisvõimaluste, linnaruumi arengu kui ka sektori tulevikusuundade üle. Samuti tõusis mitmete vestluste keskmesse ka praktiline küsimus: kuidas projekte päriselt kiiremaks ja sujuvamaks muuta?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele