2. märts 2011

Ettevõtte juht: kõike ei saa panna efektiivsuse kirja 

Vähemate töötajatega oleme rahalises mõttes rohkem tööd teinud küll, kuid ma ei julge kindlalt väita, et see on efektiivsus, rääkis Valga Tööd OÜ juhatuse esimees Tarmo Mõttus.

„Mõne töö puhul on töötajate panus väiksem, teises suurem,“ põhjendas Mõttus.

Mõttuse kinnitusel oli ettevõtte müügitulu kasv 2010. aastal võrreldes aastataguse ajaga oli 18,5 protsenti ja töötajate arv vähenes kümne võrra. „Nii palju peab aga kommenteerima, et müügitulu kasvu ei saa kõike efektiivsuseks lugeda. Meie tegevusest moodustab suure osa üks tooraine, mille hinnatõus põhjustas ja müüdava materjali hinnatõusu ja see kajastus ka müügitulu tõusus,“ selgitas ta.

Möödunud aastal muutusid töömahud Mõttuse sõnul küll veidi, kuid kogu seda kasvu ei saa tema hinnangul panna efektiivsuse kirja. „Kui see pooleks teha, oleks mõistlikum võrdlus - müügitulu 10 % kasv ja 10 inimese vähenemine,“ arvas Mõttus.

2011. aastal ettevõte enam töötajate vähenemist ei plaani, pigem tõuseb see juhi sõnul 1-2 inimese võrra. Müügitulu kasvu prognoosib Mõttus aga samas suurusjärgus. „Teoreetiliselt peaks efektiivsus veidi paremaks küll minema, kuid mitte enam väga oluliselt. Kraanid on tegelikult juba ääre peale keeratud ja ruumi ei ole veel leidnud, et efektiivsust tõsta,“ rääkis ta.

Äripäev kirjutab täna, et äsja avaldatud statistika kohaselt tegid Eesti ettevõtted möödunud aasta neljandas kvartalis pisut vähema arvu töötajatega viiendiku võrra suurema käibe.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474