Naftat tootvate riikide ühendus OPEC otsustas Liibüa kriisist tulenevalt suurendada kompensatsiooniks teiste naftariikide toodangut, kirjutab Financial Times.
Toodangu mahtu tõstavad lisaks Saudi Araabiale nüüd ka Kuveit, Araabia Ühendemiraadid ja Nigeeria. Viimased kolm suurendavad oma tootmist aprilli alguseni kuni 300 000 barreli võrra päevas. Sellega on Liibüast puudujääv nafta pea täielikult kompenseeritud.
Naftatootmise suurendamine peaks alandama naftahinda, mis on praegu tõusnud turul kuni 120 dollarini barrelist ja seega kõrgeimal tasemel 2008. aastast saadik. Nii on juba näiteks lennufirmad teatanud, et kallis kütus tekitab suuri lisakulusid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Eesti ärikinnisvara ei tähenda enam ainult ruutmeetreid. Edu määravad kvaliteet, paindlikkus ja ruum, mis toetab inimeste töö- ja loomevõimet. Neutra Capitali nõukogu liige Kenneth Karpov kirjutab, kuidas just sellist ruumikogemust kannavad kolm uut hoonet Fahle linnakus: Katel, Vasepada ja Portaal.