9. märts 2011

Arhitektuuribüroodel kasumid veel ei tõuse

Sweco Project AS juhatuse esimeehe Aare Uusalu sõnul ei saa öelda, et eelmisel aastal oleks mingit erilist kasumi tõusu olnud ning pigem toimus enamikul arhitektuuri- ja inseneribüroodel oluline käibe langus.

„Mis Swecot puudutab, siis meie töötasime 2010. aastal kahjumiga,“ kommenteeris Uusalu mööndes, et 2009. aastaga võrreldes oli kahjum küll kolm korda väiksem.

Statistika järgi püsis kinnisvaraalases tegevuses kasum 2010. aastal võrreldes 2009. aastaga muutumatuna. Samas toimus IV kvartalis võrreldes III kvartaliga pea 600%-line kasumi tõus arhitekti- ja inseneritegevuse valdkonnas.

„Jah, neljas kvartal oli küll uute lepingute osas parem kui varasemad ajad ning  seda tõusu oli meilgi näha,“ rääkis Uusalu lisades, et aasta algus on siiamaani läinud samal joonel.

2011. aastal ootab Uusalu turu elavnemist, et turule tuleks hankeid ja projekteerijad saaksid tööd. „Praegu on ikkagi vähe hankeid olnud ja tänu sellele on ka hinnad nii madalad.“

Uusalu märkis, et käesolevaks aastaks on loomulikult prognoositud kasumit, kuid täna on suurusjärku raske öelda ja tegeliku tulemuse näitab aasta.

Töötajate arv Swecos eelmise aasta jooksul personali liikumise tõttu isegi veidi vähenes, kuid koondamist enam ei toimunud. Uus värbamini oleneb täiesti turust ning kui tööd on, siis loomulikult värbame juurde, märkis Uusalu.

 

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474