• 16.03.11, 13:02
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kalle Klandorf: USA maatükk maksis Eesti Energiale 40 mln dollarit

Lasnamäe linnaosa vanema Kalle Klandorfi andmetel maksis Eesti Energia USA põlevkivimaardla eest 40 miljonit USA dollarit.
"Tean ka seda, et kõik Eesti Energia nõukogu liikmed ei olnud mitte vaimustuses säärase äri ajamisest," kirjutab Klandorf peagi Delfi arvamusrubriigis ilmuvas artiklis.
Eesti Energia omandas USA põlevkiviarendusega tegeleva ettevõtte Oil Shale Exploration Company kõik aktsiad.
Ettevõtte eesmärgiks on Utah`s paiknevate varude baasil välja arendada põlevkivitööstus võimsusega kuni 57 000 barrelit põlevkiviõli päevas.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Eesti Energia aktsiate ostmiseks laenu ei võtnud, vaid rahastas selle vabadelt turgudelt teenitud tulust.
 
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.11.25, 10:08
Parmeti uued väljakutsed: aina keerukamad fassaadiprojektid ja targemad lahendused
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele