Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Fortum müüb osaluse põhivõrgus
Soome energiakontsern Fortum sõlmis täna Soome riigi ja pensionikindlustusfirmaga Ilmarinen kokkuleppe Fortumile kuulunud 25% suuruse osaluse müügiks põhivõrguettevõttes Fingrid OY, teatas Fortum.
81% Fortumile kuulunud Fingridi aktsiatest ostab riik. 19% omandab Ilmarinen. Tehingu maksumus on 325 miljonit eurot.
Osaluse müük Fingridis on seotud Euroopa Liidu kolmanda energiapaketi nõudmisega energia tootmine võrkudest lahutada.
Olulisimad teemad Business Arena 2026 kinnisvarafoorumil
Aprilli algul Kultuurikatlas toimunud kinnisvarafoorum Business Arena Baltics 2026 tõi kokku kinnisvarasektori eksperdid Baltikumist ja Põhjamaadest. Kahe päeva jooksul arutleti nii suurte investeerimisvõimaluste, linnaruumi arengu kui ka sektori tulevikusuundade üle. Samuti tõusis mitmete vestluste keskmesse ka praktiline küsimus: kuidas projekte päriselt kiiremaks ja sujuvamaks muuta?