25. aprill 2011

Äripanga suurosanik sisenes turvaturule

Tallinna Äripanga juhatuse liige ning suurim omanik, Jüri Pihli tööandja Andrei Žukov ostis enamusosaluse turvafirmas Alfastar.

"Loodan, et uue omanikuga tulevad ka uued perspektiivid. Plaanid on seotud nii Eesti kui ka välismaaga," sõnas OÜ Turvateenistus Alfastar tegevdirektor ning vähemusosanik Kirill Samsonov. Ettevõtte tulevikuplaane detailsemalt ta veel avada ei soovinud. "Vaatame rahulikult turgu, mis juhtuma hakkab," lisas Samsonov.

Hiljuti toimusid olulised muudatused ka kahe konkurendi juhtkonnas. Vahetus Urmas Sõõrumaale kuuluva K Grupi tegevdirektor, samuti on uus juhatuse liige ASis Securitas Eesti.

Samsonovi sõnul on viimaste aegade vangerdused seotud turvateenuste turu langusega, kahe aastaga on see olnud kokku 600 miljonit krooni. Samas on konkurents väga tihe ning hinnasurve suur, kuid kõik vaatavad, kuidas turuosa suurendada.

lfastarile on varem tehtud mitmeid pakkumisi nii aktsiate müügiks kui ka koostööks. Viimase puhul võib küll kulusid kokku hoida, kuid turvateenuse tase võib seetõttu hoopis langeda ja seda pole Alfastari omanikud soovinud.

Nüüd on aga Žukovi ettevõte AS Leonarda Invest ostnud 78 protsenti Alfastari osakutest. Väike osa sellest kuulus pankrotistunud viinatöösturile Igor Savenkovile ja tema äripartnerile Aleksandr Tokarevile. Suurima portsu müüs Alfastari juhatuse liige Grigori Levtšenko, kes töötas kunagi Jüri Pihli alluvuses kaitsepolitsei osakonnajuhina. Žukovi palgal on praegu ka Pihl, eelmise aasta lõpust on ta lennundusega tegeleva Panaviatic Holding ASi juhatuse liige.

Loe artikli täisversiooni siit: http://www.aripaev.ee/5027/uud_uudidx_502702.html

Sisenemiseks vajaliku päevapileti saad osta siit: http://www.aripaev.ee/mod/mobiil/paevapilet.html

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474