3. mai 2011

Schengeni riigid saavad piiri kontrollida vaid ajutiselt

Schengeni riigid saavad riikidevahelise vaba liikumise lepingut muutmata piirikontrolli taastada, kuid seda vaid ajutiselt, rääkis siseministeeriumi nõunik Piret Lilleväli.

"Tõepoolest, Norra ametühingud on pöördunud justiitsministrite poole probleemiga, et midagi tuleks ette võtta," selgitas Lilleväli tekkinud olukorda. "Piirikontrolli saab aga taastada ka täna. Kui mõnes riigis on oht sisejulgeolekule, võib piirid sulgeda."

Lilleväli lisas, et Eesti sulges piirid nädalaks ajaks, kui Tallinnas toimus Nato tippkohtumine ja Saksamaa tervelt kuuks ajaks, kui riigis toimus jalgpalli MM.

Piiride ajutiseks sulgemiseks tuleb selle sammu vajadus liikmesriikidele ja Euroopa Komisjonile ära põhjendada. Ajutine sulgemine tähendab reeglina kuni 30-päevast piirikontrolli.

Algne Schengeni lepe on valatud Euroopa Liidu seadustesse ning seda riigipiiride püsivaks sulgemiseks nii lihtsalt ega kiirelt ümber vaadata pole võimalik, kinnitas Lilleväli. "Schengeni lepingu muutmisest rääkida oleks kindlasti ennatlik," lisas ta.

"Kuritegevuse suurenemist Põhjamaades on raske kommenteerida, aga mulle tundub, et numbrid on ajakirjanduses oma elu elama hakanud," ütles Lilleväli.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474