4. mai 2011

Ergma ei näe kuluhüvitise kärpeks vajadust 

Riigikogu märtsis valitud koosseis hakkas taas saama kuluhüvitist varasema 10% asemel kuni 30% ulatuses lihtliikme palgast. Spiiker Ene Ergma ei näe ka vajadust hüvitist uuesti kärpida, kirjutas ERR.

ERRi uudisteportaal uuris juba mõne nädala eest fraktsioonide valmisolekut hüvitiste määr üle vaadata. Reformierakonna fraktsioon teatas toona, et antud küsimus tuleb kindlasti lähiajal arutlusele riigikogu juhatuses ning vanematekogus, kuhu kuuluvad kõikide fraktsioonide juhid.

Sotside fraktsiooni juht Eiki Nestor selgitas, et riigikogus on olnud mõistlik tava, et kõigi saadikute staatuse ja muude sarnaste teemade osas on algajaks riigikogu juhatus. "Ma arvan, et vastvalitud juhatus ei saa jääda siinkohal eemalseisjaks," rääkis ta.

Esimees Ene Ergma oli aga täna sellesisulisele küsimusele vastates pigem üllatunud. "Riigikogu tööga kaasnevad kulud. Iga inimene peab hüvitist kasutama normaalselt. Ongi kõik."

Ergma selgitas, et möödunud korral tuli kuluhüvitiste kärpeks initsiatiiv juhatuselt seetõttu, et saadikud ei saanud ise oma palka muuta. Seda ajal, kui kogu riigis toimus palgakasvu vähenemine.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474