• 05.05.11, 07:45
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Maadevahetaja võlgadega kimpus

Maadevahetustega tuntust kogunud Einar Vettus on firmaga TSM Projektijuhtimise OÜ riigile võlgu üle 100 000 euro, kirjutab tänane Äripäev.
Lisaks on Vettuse ettevõte jätnud partnerile edasi kandmata osa keskkonnaministeeriumi kaudu rahastatava tuhamägede sulgemise projekti juhtimistasudest.
“Vettuse viimane lubadus oli paar nädalat tagasi, nende finantsolukord hakkavat paranema. Kuid probleem on kestnud juba eelmisest aastast ja neid lubadusi on ka varem antud,“ rääkis Geotehnika Inseneribüroo G.I.B. AS juhatuse liige Rauno Raudsepp.
2009. aastal sõlmis keskkonnaministeerium TSM Projektijuhtimise OÜga ning Geotehnika Inseneribüroo G.I.B. ASiga lepingu, mille järgi osutavad ettevõtted Kiviõli ja Kohtla-Järve tööstusjäätmete ja poolkoksi prügilate sulgemisel projektijuhtimisteenust. Lepingu järgi maksab ministeerium tööde eest juhtivpartner TSM Projektijuhtimise kontole. Aasta tagasi jättis aga Vettuse juhitav firma partnerile raha edasi kandmata.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Praeguseks on võlasumma kasvanud 20 332 euroni. Riigi ees on TSM Projektijuhtimise ajatatud maksuvõlg 101 529 eurot, millele lisandub 1136 eurot intressivõlga.
Vettus teatas napis kirjas, et ettevõttel ei ole finantsprobleeme. „Geotehnika Inseneribüroo G.I.B. ASi ja TSM Projektijuhtimise OÜ vaheline arvlemine on kahe ettevõtte omavaheline asi ja tasumise kohta on olemas kokkulepe. Hetkel oleme maksetega natukene maas, mille poolte kokkulepe kohaselt likvideerime 16. mail,“ lubas Vettus.
Raudsepa sõnul on nemad selle jama tõttu omakorda teiste projektide eest jäänud võlgu keskkonnaministeeriumi haldusalas olevale laborile.
TSM Projektijuhtimise OÜ teostab ettevõtte kodulehe järgi omanikujärelevalvet teiste hulgas Eesti Meremuuseumi vesilennukite angaaride ja lennusadama kaide rekonstrueerimisel ning Riigi Kinnisvara tellitud Porkuni koolihoone ehitusel.
TSM Projektijuhtimise omanik on Ferroland Invest OÜ kaudu Luksemburgis registreeritud ettevõte EIDEO S.A..
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?

Hetkel kuum

Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Vaja on tundlikumat kvaliteeti ja avatumat vaadet.
Suur lugu
  • 27.06.25, 06:30
Kinnitage turvarihmad - Eesti kinnisvaraarendus hakkab nihestuma
See teema puudutab aina enam eluasemeid, nende kättesaadavust ja linnaruumi. Rida nimekaid eksperte võtab olukorra osadeks
Hans H. Luik.
Uudised
  • 27.06.25, 08:45
Esinduslik GALERII: Hans H. Luik sai Pirita arenduse valmis
Vaata, kes kõik seal olid ja mida nad tegid
US Real Estate’i Rotermanni ja Artiuse ärijuht Julius Stokas (Foto: US Ral Estate).
Uudised
  • 27.06.25, 12:12
Ärikinnisvaraturult on kadunud fikseeritud üürilepingud
https://www.kinnisvarauudised.ee/raadio/episood/arikinnisvaraturult-on-kadunud-viieks-aastaks-fikseeritud-uurilepingud
Arco Vara tipphindaja läks tööle konkurendi juurde
Uudised
  • 01.07.25, 17:02
Arco Vara tipphindaja läks tööle konkurendi juurde
Ärikvartali tööd valmivad etapiviisiliselt 2026. aasta alguseks ning täismahus suveks 2026 (Visuaal: HG Arhitektuur OÜ).
Uudised
  • 30.06.25, 13:45
EKE hakkab rajama Hipodroomile oma ärikvartalit
Ehitustöödega alustatakse kohe
Aadressil Saha tee 18 asub Maag Foodi peakontor (Foto: Maag Foods).
Uudised
  • 30.06.25, 10:20
Colliers ja What If aitavad toidutootjal luua Loo keskust
Titaniumi kinnisvaraportfelli haldur Siim Rosenthal osutab tõsistele ohukohtadele (Foto: Titanium).
Uudised
  • 02.07.25, 06:45
Jäik planeering läheb kalliks maksma ja peletab kinnisvarainvesteeringud
Vaata, mida büroode vakantsuse kasv toob kaasa omakorda
Koplipere ärilaod valmivad septembris 2025. Foto: Millerhawk
  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele