Balti riikidesse ehitatava vedelgaasiterminali asukoht määratakse selle töönädala lõpus, kui Eesti, Läti ja Leedu peaministrid Tallinnas kohtuvad, kirjutas ajaleht Biznes & Baltija.
Läti meedia andmetel lööb Vene gaasiga konkureeriva vedelgaasiterminali tulek gaasi hinna 30% alla. Suurbritannia, Belgia ja Hispaania kogemus näitab, et suveperioodil on vedelgaasi hind ligikaudu 30% madalam kui torujuhtmeid pidi transporditud gaasi oma, kirjutas Dienas Bizness eile.
"Isegi kui Vene gaasi hind väheneb selle tulemusel vaid 10-15%, omab see juba majanduslikku efekti," ütles Latvenergo arendusosakona juht Oleg Linkevitsh.
Lätis on kaalumisel neli terminali võimalikku asukohta: Riias, Ventspilsis, Liepajas ja Skultas. Koostöös Euroopa Liiduga konkureerivad terminali ehitamisele aga ka Eesti ja Leedu.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Enimloetud

1
Uudised
  • 24.07.26, 06:15
Tahad osta korterit otse omanikult? Vaata, kui palju Sinult küsitakse tegelikult
Vaata tervet Eestit hõlmavat graafikut - olukord on kõnekas
2
Uudised
  • 06.07.26, 10:26
Kinnisvarajuhid: ostjad on turule tagasi tulnud, kuid muutunud soovidega
3
Uudised
  • 21.07.26, 11:18
Tartu uusarenduste pakkumine paisub, arendajate hinnasoovid on turust kaugel ees
Erinevalt Tallinnast pole Tartu linnas uusarenduste jaoks enam kuigi palju ruumi
4
Uudised
  • 22.07.26, 12:20
Galerii: Everaus alustas Tartu veeres 10,5-miljonilise arenduse ehitamist
Janar Muttik: Tartu linna hinnatase on paljude noorte perede jaoks liikunud piirini, kus suurema ja mugavama kodu otsing liigub linnast veidi välja.
5
Uudised
  • 24.07.26, 08:00
Kuidas saavad korteriühistud võidelda petturite vastu?
6
Uudised
  • 23.07.26, 10:54
Südalinna arhitektuuripärlisse kolib Rimi, kaasomanikuks on seal Toomas Tõniste
Renoveerimine läks maksma 0,5 miljonit eurot.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele