• 13.05.11, 13:12
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Viik: Microsofti tehing on Skype jaoks kasulik

Linnar Viik põhjendab Skype endise arendusjuhina intervjuus Deutsche Wellele, miks on Skype ülevõtmine Microsofti poolt kasulik.
Viigi sõnul on Skype nõrkuseks seni olnud äriklientide vähesus, mis omakorda peegeldub ka Skype sissetulekutes.  "Usun, et ärikommunikatsiooni ja tiimitöö nurga alt lisab Skype Microsoftile lisaväärtust ja Skype omakorda võidab Microsofti võrgustikust," ütles Viik. Skype võiks Viigi sõnul olla tulevikus tugevamalt integreeritud Office rakendustesse.
Viik näeb ka võimalusi offline kommunikatsiooniks Skype kontaktide vahel, siin aitavad Microsofti pilvetehnoloogia võimaluste kombineerimine. Samuti võib Skypel olla tulevikku internetitelevisiooniga seotud rakendustes.

Artikkel jätkub pärast reklaami

DW viitab faktile, et Microsoft ei ole suure firmana tuntud kui eriliselt kiire või innovatiivse firmana, kuigi nad lõid Windowsi. „Kas te ei tunne muret selle pärast, et see kõik võib summutada ka Skype uuenduslikkuse?“
Viik vastab, et selle pärast ta muret ei tunne ning viitab videomängude süsteemi Xbox edule, mis on olnud hea näide sellest, kui kiire ja innovatiivne Microsoft suudab meelelahutustööstuses olla. „Sama Xboxi uue arendusega Kinect. Või ka viis, kuidas Microsoft on üles ehitanud pilvetehnoloogia ja selle põhinevad teenused.“ Viik ütleb ka, et Skypel on väga andekas meeskond, mida kindlasti ei raisata. "Osta Skype ja see kinni panna oleks väga rumal samm. Kui tahad seda aga hoida ja arendada, tuleb hoida ka teadmisi."
Microsoft on Viigi sõnul Skype töötajate jaoks teada-tundud partner ning viimast tehingut tervitatakse töötajate poolt kui jõudmist turvalisse sadamase. "Enamus inimesi Skypes on teinud Microsoftiga tihedat koostööd. Inimesed tunnevad väga hästi Microsofti arhitektuuri, serverite arhitektuuri ja on töötanud väga tihedalt koos Microsofti arendajatega." Microsofti ajalugu on ka näidanud, et tegemist on hea integreerijaga, kes ei jäta kedagi nurka seisma, vaid arendab aktiivselt diskussiooni ühisest tulevikust. "Nii et olen diili tugev pooldaja," kinnitab Viik.  
Mis puudutab Skype ja Skype kasutajate tulevikku, siis Viigi arvates pakuksid parimaid konkurentsieeliseid Skype, Nokia ja Microsofti koostöö nutikate tahvelarvutite ja telefonide alal. Skype audio ja videokvaliteet paraneb Viigi hinnangul lähiaastatel tugevalt, mis võimaldab kõrgekvaliteedilisi mobiili teel peetavaid videokonesid ja videokonverentse. "Seda saaks väga hästi ellu viia koostöös, mis nõuab säravat insenerioskusi, mis on olemas kõigis kolmes. See võiks olla ala kus ma näen seda tüüpi koostöö kõige suuremaid konkurentsieeliseid."
 
 
 
 
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.25, 12:02
Fahle linnaku kolm uut hoonet näitavad, kuhu liigub Eesti ärikinnisvara
Eesti ärikinnisvara ei tähenda enam ainult ruutmeetreid. Edu määravad kvaliteet, paindlikkus ja ruum, mis toetab inimeste töö- ja loomevõimet. Neutra Capitali nõukogu liige Kenneth Karpov kirjutab, kuidas just sellist ruumikogemust kannavad kolm uut hoonet Fahle linnakus: Katel, Vasepada ja Portaal.

Hetkel kuum

Pikk tee linna tagant ja linna taha võib võtta tööpäevast arvestatava osa. Raha kulub vilinal.
Uudised
  • 18.11.25, 13:00
Kinnisvaraarendus hakkabki nihestuma: juba tegi arendaja linnale ettepaneku
Lumi langeb uusarendustega seotud lootustele ja eluasemeturg kipub aina enam võrdsustuma järelturuga.
Uudised
  • 17.11.25, 12:01
Eluasemeturg ongi muutunud. Teateid “tõehetk uusarenduste turul” tuleb veel. Kontrolli turvarihmu
Eluasemeturg siseneb peatselt uude aastasse: siin on vürtsikaid ja valusaid väljakutseid, ent arendajatele paistab ka üks päästev võti
Hepsor kavandab Paeväljale tervet kvartalit, kuhu lisaks elumajadele tulevad ka äripinnad.
Uudised
  • 14.11.25, 10:02
Galerii: Hepsor rajab ajaloolisele lennuväljale korterelamud
Summus Capital OÜ juhatuse liige Hannes Pihl.
TOP
  • 14.11.25, 09:15
Kinnisvarafirmade TOPi üks tõhusamaid laiendab turgu ja näitab ära 2026. aasta väljakutsed
Neutra Capital ASi enamusomanik ja nõukogu liige Kenneth Karpov.
TOP
  • 12.11.25, 09:55
Kinnisvarafirmade TOPi üks uuenduslikumaid sihib ärilinnakuid ja puitmaju. Tal on karm prognoos
Neutra Capitali omanik ja juht nimetab 3 edutegurit, teeb 4 prognoosi ja näitab ära 4 eesootavat väljakutset. See puudutab tervet kinnisvaravaldkonda!
Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Viru Keskus AS-i juhatuse liige Gertti Kogermann ja Mainor Ülemiste AS nõukogu liige Guido Pärnits.
Uudised
  • 19.11.25, 12:52
Kinnisvarafirmade TOPi võitjad hindavad kogukonda ja laia linnavisiooni. Neil on prognoos!
Vaata põnevaid kogemusi koostööst Tallinna linnaga
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele