• 19.05.11, 13:12
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Elering: info ülikasumlikkusest on eksitav

Tänases Äripäevas avaldatud informatsioon Eleringi ülikasumlikkusest on eksitav, teatas Elering. Vastavalt rahvusvaheliselt tunnustatud metoodikale kapitalimahukates majandusharudes arvestatakse konkurentsiameti poolt võrguettevõtjate sh Eleringi tulusust suhtarvudena investeeritud kapitali.
Tänane Äripäev kirjutab, et Eesti firmade ärikasumi keskmine rentaablus ei ulatunud isegi buumiaastatel 2006-2007 üle 10 protsendi, kuid võrgufirma Elering sama näitaja pole alla 25 protsendi langenud.
Eleringi võrgutasud on konkurentsiameti poolt eelnevalt kinnitatud ja lubatud kapitali tootlikkus on 7,56%, seisab ettevõtte teates. 2010. aasta kapitalitootlikkuseks kujunes 6,2%, seda tulenevalt uute võrgutasude rakendumisest 1. juunist 2010, mitte aasta algusest.
"Kogu 2010. aastal teenitud tulu - 325 miljonit krooni -  investeerime Eesti elektrisüsteemi parendamiseks. Seda lähtuvalt meile pandud kohustusest tagada varustuskindlus ning Eleringi klientide huvist olla igal ajahetkel varustatud kvaliteetse elektriga ja omada toimivaid ühendusi, mis võimaldavad elektritootjatel elektrit müüa. Lisaks ei ole tehtavad suurinvesteeringud mitte meie õigus, vaid kohustus. Seda tuginevalt riigikogu poolt heakskiidetud energiamajanduse riiklikust arengukavast ja valitsuse poolt heakskiidetud elektrimajanduse arengukavast," selgitas ettevõte.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Elering kinnitas, et kõik teostatavad suurinvesteeringud põhinevad eelnevalt läbi viidud põhjalikel uuringutel, mis on näidanud nende investeeringute positiivset mõju elektrisüsteemi kulude vähenemisele, varustuskindluse parandamisele või annavad positiivse sotsiaalmajanduslikku efekti ühiskonnale. "Oleme investeeringute kavandamisel lähtunud eesmärgist integreerida Eesti elektrisüsteem ja elektriturg regionaalse elektrisüsteemiga, mis tagab tarbijatele parima elektrihinna ja elektritootjatele võimaluse oma tootmisvõimsusi maksimaalselt ära kasutada. Ühiskonnale ei ole  sotsiaalmajanduslikult kallimat lahendust, kui isoleeritud väike elektrisüsteem, mis põhineb ühele tootjal ja ühele kütusel," märgiti avalduses.
 
 
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!
2
  • ST
Sisuturundus
  • 30.05.25, 15:07
Rand ja Tuulberg: kestlik ehitus ei ole enam kauge tulevik, vaid on kohal!
3
  • ST
Sisuturundus
  • 02.06.25, 17:21
Kinnisvaraekspert: nutikad sisustuslahendused võivad tõsta uue korteri väärtust
4
Intervjuu
  • 20.06.25, 06:45
Tulevikus on noori koduostjad vähem kui varem
Värske EKFL-i esimees näitab, mis hakkab täpsemalt edasi juhtuma. Tal on 3 soovitust arendajale ja 3 soovitust ostjale!
5
Suur lugu
  • 18.06.25, 11:26
Vaevast vabaks: büroopindade segmendis on alanud uus trend
Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Asjaosaline - vaata, et Sa uuest trendist maha ei jää!
6
Uudised
  • 20.06.25, 08:00
Tahad Tallinnas uut korterit? Siis teeni just niipalju

Viimased uudised

Uudised
  • 20.06.25, 14:23
Selgus Kalamaja põhikooli juurdeehituse ahitektuurivõistluse võitja
Vaata esitatud võistlustööde galeriid!
Uudised
  • 20.06.25, 11:36
Invego ja Reterra panid 14- miljonilisele Läti arendusele nurgakivi
Läti - see on Eesti arendajate uus suur trend! GALERII: vaata, mis seal toimus ja kes seal olid!
Uudised
  • 20.06.25, 10:53
Arco Vara alustas Kristiines uute elamute ehitust
Börsiuudised
  • 20.06.25, 10:37
Hepsor püstitab Riiga 15 miljoni eurose hoone
Uudised
  • 20.06.25, 09:55
Bigbanki võlakirjad märgiti priskelt üle 4 korra
Uudised
  • 20.06.25, 09:47
Ettevõtted saavad 109 miljoni euro jagu soodsamat rahastust
Uudised
  • 20.06.25, 08:00
Tahad Tallinnas uut korterit? Siis teeni just niipalju
Intervjuu
  • 20.06.25, 06:45
Tulevikus on noori koduostjad vähem kui varem
Värske EKFL-i esimees näitab, mis hakkab täpsemalt edasi juhtuma. Tal on 3 soovitust arendajale ja 3 soovitust ostjale!

Hetkel kuum

Restate´i nõukogu liige Ardi Roosimaa vaatab olukorrale küpselt, ent avatult.
Suur lugu
  • 18.06.25, 11:26
Vaevast vabaks: büroopindade segmendis on alanud uus trend
Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Asjaosaline - vaata, et Sa uuest trendist maha ei jää!
US Real Estate’i müügiosakonna juht Olari Vokk (Foto: US Real Estate).
Uudised
  • 17.06.25, 15:26
US Real Estate’i müügiosakonda asus juhtima Olari Vokk
Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) esimees ja AS Liven nõukogu juhatuse esimees Andres Aavik võtab kinnisvarasektoris toimuva pulkadeks lahti.
Intervjuu
  • 20.06.25, 06:45
Tulevikus on noori koduostjad vähem kui varem
Värske EKFL-i esimees näitab, mis hakkab täpsemalt edasi juhtuma. Tal on 3 soovitust arendajale ja 3 soovitust ostjale!
Landen kinnisvara tegevjuht Sten Uritam.
Uudised
  • 18.06.25, 06:45
Kompaktsus kui uus normaalsus: kas eluasemeturg enam vastab ostjate ootustele?
Ehitustrusti Sikupilli kodude ala õhuvaade ( allikas:  https://geoportaal.maaamet.ee , Ehitustrust).
Uudised
  • 18.06.25, 10:05
Ehitustrusti arenduse arhitektuurivõistlusele laekus 6 tööd
Rahalugemise krõbin muutus valjemaks.
TOP
  • 13.06.25, 05:30
Kinnisvarahalduse ja korrashoiu palgamaksjad said pigeritta
Esikolmikus saadud töötasu käib teistest kaarega üle. Ent Ka üldiselt on töötasud väärikad. Vaata - millist palka küll kellegi juures maksti!
Siia võrsub linnak. Pealinna esindusliku piirkonna miljöö paneb arendajale, arhitektile ja ehitajale eriti suure vastutuse.
Uudised
  • 19.06.25, 06:45
4 võimast GALERIID: Metro Capital ja EBS panid haridus- ja ettevõtluslinnakule nurgakivi
Võimsad visuaalide ja fotode galeriid näitavad, mis sinna tuleb ning mis nurgakivipanekul toimus ja kes kõik seal olid - uuri lähemalt!
Uus võimalik muudatus ei tohiks mõjutada objektide kohapealset turvalisust. Hoone omanik või valdaja saab väga palju selleks ära teha, et tulekahjusid ennetada ja oma inimeste teadlikkust tõsta, kui signaal läheb päriselt tööle.
  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele