24. mai 2011

Väiksemaid tarbijaid elektrihinna kõikumine palju ei puuduta

Väiksema elektritarbimisega ettevõtteid elektrihinna kõikumine hetkel mõjuta, kuid tulevikus peavad nemadki avatud turu tingimuste ja hindadega arvestama.

„Eks elektrihinna tõus tuleb äriplaani sisse arvestada, mis seal muud ikka. Meie jaoks on elektrihind praegu püsiv,“ rääkis ehituskonstruktsioonide tootmisega tegeleva Favor AS juhatuse esimees Mart Proos.

Proos lisas, et Favori poolt tarbitav elektri kogus ei ole nii suur, et seda vabaturult ostma peaks.

Ka Metsagrupp OÜ juhataja Urmas Rahnel tunnistas, et ettevõtte äriplaani koostades ta elektrihinna tõusuga eriti ei arvesta. „Teeme oma metsatöid ja elektriga on vähe pistmist,“ rääkis ta. Samas nentis Rahnel, et hinnakõikumine mõjutab kokkuvõttes kindlasti igat asja.

Proosi sõnul ei ole tal vabaturu kohta midagi arvata. „Otsus on ju tegelikult tehtud ja eks selle järgi tuleb elada. Tänasel päeval see otseselt Favori tegevust ei mõjuta, et ostame ikka kokkulepitud hindadega elektrit edasi,“ rääkis ta. 

Rahneli hinnangul on vabaturg õige asi, sest siis on tingimused kõigi jaoks võrdsed. Praegu on vist nii, et ühtedel on ühed teistel teised tingimused, põhjendas ta. 

 

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474