25. mai 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

ABC Kliima: meie valdkonnas palgatõusu oodata ei ole

ABC Kliima OÜ direktor Priit Pärna sõnul ei ole nemad palku tõstnud ning ilmselt statistikaameti statistika näitab tõusu sellepärast, et valdkonnas on juurde tulnud vähemalt 500 ettevõtet.

„Meil on boonussüsteem ning põhipalk on olnud juba pikka aega paigas. Palk muutub suures osas sõltuvalt läbimüügis,“ täpsustas Pärn. Ta lisas, et võib-olla lähiajal tõuseb põhipalk minimaalselt aga hetkel seda võimalust ei näe.

„Minu jaoks on see täielik üllatus, et meie valdkonnas tõstetakse palku. Ma arvan, et see statistika ei ole seotud palgatõusuga, vaid näiteks sellega, et on hakatud rohkem ametlikult palka maksma,“ rääkis Pärn.

Teine asi, mis võib mõjutada statistikat on see, et kui eelmine aasta oli mai kuus krediidiinfos märkinud ennast kliimavaldkonnas tegelevaks 500 firmat, siis selle aasta mais oli märgitud 1031, lisas ta. "Eelmine aasta läks kliimavaldkonnas pankrotti 60 ettevõtet ning juurde on tulnud 161 firmat. Ülejäänud on tulnud juurde nii, et on muutnud tegevusvaldkonda.“

Mingist palgatõusust juttu olla ei saa. "Me pigem olime vastupidi konkurentsivõimetud, kuna osadel firmadel olid palgad nii kõrged ning buumi ajal ei olnud töötajaid, " rääkis Pärn.

Pärna sõnul lähevad asjad praegu paremuse poole, sest kui vahepeal oli aeg, kus üldse ei saanud preemiat maksta, siis nüüd on saanud. "Igal kuul on õnnestunud kõikidel müügimeestel preemiat teenida," sõnas Pärn.

Küll aga ta ei usu, et ka teistes kliimavaldkonna ettevõtetes on praegu palku tõstetud. "Kliimafirmad müüvad otse lõpptarbijale ja otse tellijatele. Need firmad, kes müüvad täna ehitusfirmadele ehk peatöövõtjatele, on täna hädas ning ei saa mitte mingisuguse nipiga palku tõsta," selgitas Pärn.

Statistikaamet teatas, et keskmine brutokuupalk oli 2011. aasta I kvartalis 792 eurot (12 397 krooni) ja brutotunnipalk 4,87 eurot (76,20 krooni). Eelmise aasta I kvartaliga võrreldes tõusis keskmine brutokuupalk 4,5% ja brutotunnipalk 2,3%.

Keskmine brutokuupalk ilma ebaregulaarsete preemiate ja lisatasudeta tõusis 2010. aasta I kvartaliga võrreldes 3,2%. Samas ebaregulaarsed preemiad ja lisatasud palgatöötaja kohta tõusid keskmiselt 57,9%. Keskmine brutokuupalk tõusis 2010. aasta I kvartaliga võrreldes kõige enam elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamise tegevusalal (18,9%)

 

Autor: Haldusuudised.ee

Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474