10. juuni 2011

Ettevõtja: eestlastel ja lätlastel esineb sarnasusi 

Ehitussegude tootja Sakret OÜ lätlasest juhatuse liikme Andris Vanagse sõnul on eestlastel ja lätlastel palju ühist, aga leedukad on mõlemast palju kiirema mõtlemisega.

"Eesti inimesed on normaalsed. Eestis on ettevõttes kõik peale minu eestlased," lausus Vanags, kes on eestlastega töötanud juba 6 aastat.

Ta märkis, et võib öelda, et lätlastel ja eestlastel on palju ühist. "Me mõtleme sarnaselt, meil üks arusaam probleemidest ja sellest, kuidas neid lahendada," lausus Vanags.

Vanagsi arvates on lätlased ja eestlased rohkem sarnased kui lätlased teiste rahvustega. "Seda näiteks otsuste tegemisel. Mul on väga lihtne töötada kolleegidega Eestist, sest me saame üksteisest aru juba ühest sõnast," sõnas Vanags.

Rääkides erinevustest, siis leedukad on Vanagsi sõnul kiiremad kui lätlased ja eestlased. „Nad otsustavad kiiremini ja mõnikord teevad seda liiga kiiresti," nentis ta.

Äripäev küsib Läti ja Leedu ettevõtjatelt, kuidas nad kommenteerivad koostööd eestlastega.

Tänane Äripäev kirjutab, et Saksa maineka kindlustusfirma ERGO tütarettevõte Baltikumis laguneb koost, ettevõte kaotab Eestis turuosa ning inimesed jooksevad juba pikka aega laiali. Selgub, et probleem seisneb üle-Baltilises juhtimises, mida pole seitsme aasta jooksul toimima saadud. Samuti on probleemiks balti rahvaste äriajamise stiili erinevus.

 

 

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474