• 17.06.11, 12:40
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Soome kinnisvarainvestor: pilk Tallinna poole

Soome investorid on saanud uut innustust Tallinna eluasemeturust. Kasumlikkus on atraktiivne, kuna korterite hinnad langesid masu ajal kuni 1500 euroni ruutmeetri kohta, kirjutab Kauppalehti.
Korterite atraktiivselt madalad hinnad Eestis on tekitanud Soome investorides huvi Eesti ja eriti Tallinna korterituru kohta.
Erasektori poolt tehtavate kinnisvarainvesteeringute kõrval on Eestisse tehtud investeeringuid kinnisvarafondide kaudu. Investors House'i (IVH) viiest kinnisvarafondist üks paigutab oma raha just nimelt Eesti eluruumidesse.
IVH: n Tallinna kesklinna väärtuslikele elamutele keskenduv kinnisvarafond alustas investeerimist eelmisel aastal ja fondi kogutakse 20 korterit.

Artikkel jätkub pärast reklaami

- Kasumlikkus Tallinnas on paljulubav, sest korterite hinnad jõudsid kukkuda 2007. aasta tipptasemest pea 50-60 protsenti. Langus katkes aastal 2010 ja hinnad on praegu juba tõusuteel, ütles Investors House'i juhatuse esimees Petri Roininen.
- Tallinna südalinna tipp-kohtades on ruutmeetrihinnad 2500-3000 eurot. Kõige kallimad eluruumid Tornimäel, mille akendest avaneb vaade merele ja Tallinna vanalinnale, on paar aastat vanad.
Langus on olnud järsk. Roininen sõnul käisid tipp-objektide ruutmeetrihinnad 2007. aastal 6000 euro juures, kuid hinnad langesid mulli puhkemise järel 50-60 protsenti. Tallinna korteriturg kuumenes tõsiselt üle aastatel 2000-2007 ning mulli puhkedes jäid paljud korterid lihtsalt tühjalt seisma.
- Tallinna vanade ehk nõukogudeaegsete korterelamute ruutmeetrihinnad on vaid mõned sajad eurosid. Korterid vajavad siiski põhjalikku renoveerimist ja nende soojapidavus jätab soovida.
Roininen ütleb, et Tallinna kesklinna keskmiste eluruumide ruutmeetrihinnad liiguvad tavaliselt 1500-2000 euro kandis.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.12.25, 13:07
Järgmine aasta lõpeb 1400 objektil automaatse tulekahjuteate edastamine häirekeskusesse – mida see tähendab?
2026. aasta maist enam kui tuhandele objektile päästeauto enam automaatselt kohale ei sõida. Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteate (ATeS) edastamise teenuse peatamine tähendab, et hooneomanikud ja valdajad peavad üle vaatama ning vajadusel uuendama tulekahju korral tegutsemise plaani, operatiivkaardi ja ATSiga seotud dokumendid.

Enimloetud

1
Uudised
  • 05.01.26, 06:30
Uusarenduste turule tulevad muutused. Arendajail on 2026. aastal 3 võimalust
2
TOP
  • 12.11.25, 09:55
Kinnisvarafirmade TOPi üks uuenduslikumaid sihib ärilinnakuid ja puitmaju. Tal on karm prognoos
Neutra Capitali omanik ja juht nimetab 3 edutegurit, teeb 4 prognoosi ja näitab ära 4 eesootavat väljakutset. See puudutab tervet kinnisvaravaldkonda!
3
Uudised
  • 02.01.26, 11:49
Pealinna üüriturg on maas, tootlust võiks pakkuda mikrokorter
4
Uudised
  • 02.01.26, 11:01
Galerii: Reterra alustas Tabasalus arenduse ehitusega. Vaata visuaale!
5
Suur lugu
  • 23.04.25, 14:31
Kinnisvaraarendaja vaatab peeglisse - pilt on karm
Ahnuse kättemaks on valus. Näiteks Everaus Kinnisvara koondas ehitajad. Siin vormub arendusvaldkonna tulevik, mis ei ole kõigile jõukohane.
6
  • ST
Sisuturundus
  • 29.12.25, 13:07
Järgmine aasta lõpeb 1400 objektil automaatse tulekahjuteate edastamine häirekeskusesse – mida see tähendab?

Hetkel kuum

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele