Soomlased vahetavad mobiiltelefone suhteliselt harva, aeglane koduturg võib olla ka üks Nokia nutitelefonide kehva müügi põhjustest, kirjutas Yle Uutiset.
Kui USA elanikud ostavad uue telefoni iga kahe aasta järel, siis soomlased teevad seda iga kuue aasta järel.
Recon Analyticsi uurimus võrdles 14 riiki, soomlastest harvem vahetasid telefoni vaid India, Brasiilia ja Iisraeli elanikud.
Recon Analytics järeldab, et Nokia raskused nutitelefonide müügil võivad tuleneda aeglasest koduturust.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seda järeldust toetavad muudki argumendid. Nii on Apple’i koduturg USA kõige vilkam telefonide vahetaja ja ka Samsungi koduriigis Lõuna-Koreas vahetavad elanikud telefoni uue vastu keskmiselt kahe aasta järel.
Tõsi küll, suurema osa telefonidest müüb Nokia ikka väljaspool Soomet.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vanasadama kinnisvaraarenduse algus pole enam kaugel. Tallinna Linnavolikogu võttis 2. aprillil 2026 vastu Tallinna Sadama kaks detailplaneeringut: „A-reisiterminali ning kruiisiterminali ala“ ning „D-terminali ja lähiala“, millele Tallinna linn korraldab lähiajal avaliku väljapaneku. Menetluses on veel kolm detailplaneeringut: „Admiraliteedi basseini ümbruse“, „Vanasadama põhjaosa“ ning „Vanasadama lõunaosa“. Lisaks on Tallinna Sadam kaasatud kahe krundiga teisel pool Reidi teed Tuukri tänavaga seotud detailplaneeringusse.