Küttepuit maksab praegu võrreldes aastataguse ajaga enam kui viiendiku võrra rohkem. Hinnatõusu põhjuseks on elektrijaamade aina kasvav puiduvajadus, mis suureneb lähiaastail veel mitmekordseks, kirjutab Postimees.
"Kui Narva uus jaam valmis saab, kasvab konkurents paberipuidu pärast, sest Narva uus jaam võib tahta suurt osa Eesti paberipuidust," ütles RMK puiduturustuse osakonna juhataja Ulvar Kaubi. Kui nõudlus kasvab, aga raiemahud mitte, võib see kaasa tuua olulise hinnatõusu.
Juba praegu suruvad Tartu, Väo, Pärnu ja Narva elektrijaamas põletatavad hakkpuidu kogused hinda aina ülespoole, umbes 15 protsenti Eestis raiutavast metsast läheb soojuselektrijaamade kateldesse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Projekti kogumahuks hinnatakse 20 miljonit eurot.
Ajal, mil nõudlus kvaliteetse eramajade elamispinna järele Tallinna lähiümbruses püsib stabiilsena, on tugevates eeslinnades arendatavad projektid muutunud lisaks lõpptarbijale suunatud tooteks ka investeerimisvahendiks. Sellest loogikast lähtuvalt arendab Kama Grupp Viimsi vallas projekti Suure-Allikmäe — 33 Skandinaavia stiilis krundiga elamurajooni, mis on jõudnud praktilise teostuse etappi ning loob aluse vara edasiseks väärtuse kasvuks.