28. juuni 2011

Venemaa ähvardab Valgevenet voolukatkestusega

Venemaa ähvardab alates täna südaööst lõpetada elektritarned Valgevenele. Põhjuseks tasumata märtsi-, aprilli- ja maikuu arved.

„Vajalikud maksed jäid tulemata, nii anti süsteemioperaatorile korraldus alates kell 00.00 29. juunil lõpetada tarned Valgevenesse,“ ütles uudisteagentuurile Inferfax Vene riikliku kontrolli all olev energeetikafirma Inter RAO juht Anton Nazarov. Nazarov lisas, et Inter RAO arvestab endiselt konstruktiivse dialoogi UES võimalusega Valgevene partneritega ja jääb ootama maksete laekumist, mis võimaldaks elektritarneid jätkata.

Tegemist ei ole esimese korraga, kus Valgevene energeetikakontsern Belenergo ei suuda finantsprobleemide tõttu arveid maksta. Juba 9. juunil vähendas Inter RAO voolutarneid Valgevenele mõneks päevaks poole võrra. Valgevene võlad ulatuvad 1,5 miljardi rublani (37 miljonit eurot). 13. juunil tarnepiirangud lõpetati ja 15. juunil kandis Belenergo üle esimesed 600 miljonit rubla märtsikuu eest.

Valgevene on sügavas finantskriisis. Juba kuid ei ole riigil olnud võimalik osta börsilt välisvaluutat. Belenergo ütleb, et neil on piisavalt Valgevene rublasid, kuid probleemiks on raha konverteerimine.

Venemaalt tarnitava elektrienergia osakaal riigi päevases elektritarbimises on 12 protsenti. Vastavalt lepingule Inter RAO-ga peaks Valgevene sel aastal saama Venemaalt kokku 3 miljardit kWh elektrienergiat.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474