Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Nokia: kasum või hoopis kahjum?
Nokia II kvartali majandustulemuste käsitlemisel on kaks kardinaalselt erinevat koolkonda – kui Soome kõik allikad räägivad kasumist, siis muu maailm hoopis kahjumist. Õigus on mõlemal.
Erakorralisi kulusid arvestamata (non-IFRS) oli maailma suurim mobiiltelefonitootja tõepoolest kasumis (6 eurosenti aktsia kohta aastataguse 11 sendi asemel), kuid neid kulusid arvestades küündis kahjum 10 sendini aktsia kohta aastataguse 6sendise kasumi asemel.
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.