1. september 2011

Ivari Padar: palk peab motiveerima parimaid õpetajaid kooli jääma

Europarlamendi saadiku Ivari Padari sõnul on kurb, et koolides on helgemate ja tublide õpetajate kõrval ka inimesi, kel paremaid väljavaateid pole.

„Ma ei saa aga välja öelda ühtegi õpetaja palganumbrit, sest mul pole sellist kalkulatsiooni,“ rääkis Padar õpetaja palga kohta.

Palk peaks aga tema hinnangul olema selline, et parematel oleks motivatsioon jääda kooli õpetajaks. „Praegu on nii, et helgemate ja tublide kõrval on seal ka inimesi, kel paremaid väljavaateid pole. On väga kurb, et lapsed peavad aastaid selliste inimeste käe all veetma,“ sõnas Padar.

Küsimusele, kas Padar soovitaks oma lapsele õpetaja ametit, vastas ta : „Tegelikult on nii, et lastel on valikuvabadus, aga kui nad valivad õpetaja ameti, poleks mul loomulikult selle vastu midagi.“

Padar on enda sõnul ka ise õpetaja ametit pidanud, näiteks lugenud Brüsseli Eesti koolis kodulugu ja õpetanud ka Eestis.

Äripäev küsis 1. septembri puhul avaliku elu tegelastelt, kas nad soovitaksid oma lapsele õpetaja ametit ja kui suur peaks olema sel juhul õpetaja palk.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474