YLE kirjutab, et Soome läänerannikule keriva Olkiluoto 3 tuumajaama ehitamisel kasutatakse liiga madalalt tasustatud, praktiliselt orjatööd tegevat Poola tööjõudu.
Poolakatest töötajad saavad kohati palka vähem kui kaks eurot tunnis. Üks anonüümseks jääda sooviv poolakas rääkis YLE-le, et teda ajas Olkiluoto ehitusele töö puudumine kodumaal. Ta tunnistas, et tal võttis aega, enne kui ta sai aru, et ta on alatasustatud.
„Esimesel kolmel kuul sain umbes 1000 zlotti. Hiljem 2 500 zlotti,“ rääkis ta. Palgatšekile on YLE andmetel trükitud 250 eurot.
Soome Elektritööliste ühing tunnistas, et tegemist ei ole üksikjuhtumiga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Soome tööminister Lauri Ihalainen nimetas juhtumit problemaatiliseks. „Kui see on tõsi, siis on see igasuguste lepingute ja õigusaktide vastane.“
Tehastööliste ametiühingu juht Lauri Lyly nimetas juhtumit puhtalt töötajatelt varastamiseks.
Soomes on täna neli töötavat tuumareaktorit. Viies ehitatakse Olkiluotosse, kuid selle ehitustööd on praegu tugevalt graafikust maas ning eelarve on ületatud.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Tartu südalinnas, 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist, kerkib arendus, mille vastu tunnevad üha suuremat huvi need, kes soovivad investeerida kinnisvarasse väljaspool Tallinna. Vallikraavi Kinnisvara uus projekt Raatuse Residentsid pakub paindlikke lahendusi nii oma kodu otsijatele kui ka neile, kes soovivad panna raha tööle üüritulu ja väärtuse kasvu kaudu.