Kuigi Nord Streami 2010. aasta keskkonnaseire andmed mingit reostust Läänemeres ei kinnita, kahtleb geoloog Ivar Puura raportite paikapidavuses.
Nord Streami torujuhtme paigaldamisele eelnenud keskkonnamõjude hindamisel püüdsid Eesti teadlased Läänemere maade valitsustele tõestada, et toru paigaldamine ei ole nii ohutu, kui seda suurkorporatsioon väita üritab, vahendas ERR.
Geoloog Ivar Puura ütles, et kuna lähteülesanne on püstitatud valesti, ei saagi seiretulemused midagi eriti halba Nord Streami seisukohast näidata. Seirepunktid on paigutatud mitmesaja kilomeetri kaugusele Kymi jõe suudmest, nii kaugele ei ole ka ühegi mudeli järgi, mida Nord Stream ise esitab, toksilistel ainetel võimalik levida, selgitas ta.
Teisisõnu mõõdetakse negatiivseid keskkonnamõjusid teadlase hinnangul paikadest, kus seda pole mõtet mõõta, mistõttu soovitab Puura Nord Streami torujuhtme paigaldamise käigus tekkinud mõjude uurimiseks kokku kutsuda rahvusvahelise ekspertrühma.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.