8. oktoober 2011

Riiklik krediidikindlustus pakub ettevõtjatele huvi

Veidi üle aasta tagasi tegutsema hakanud KredExi krediidikindlustuse vastu on kindlustuse pakkuja kinnitusel suur huvi, kuid sellega kaetavaid riske on seni vähe realiseerunud.

Riigi toel loodud kindlustus, millega saab end ostja makseraskuste vastu kaitsta, oli ettevõtjate seas oodatud, kuna paar aastat tagasi lahkusid Baltikumist kõik taolist kindlustust pakkuvad ettevõtted, vahendas eileõhtune „Aktuaalne kaamera“.

AS Tere kasutas võimalust kohe ära ning kindlustas kogu oma Venemaaga seotud käibe. "Oleme nüüd rakendanud seda ka teistele ettevõtetele Skandinaavias ja katsetanud seda ka Eestis, sest see annab täiendavat turvatunnet," rääkis Tere finantsjuht Veiko Pedosk.

KredExi krediidikindlustus on praeguseks kindlustanud ettevõtete riske rohkem kui 50 riigis umbes 1600 ostja suhtes ning kogu portfellimaht on veidi üle 100 miljoni euro, kusjuures kahjude protsent on seejuures olnud nullilähedane.

Krimelte tegevjuht Alar Salum ütles, et kui umbes aasta tagasi oligi KredEx ainus võimalus krediidikindlustuse saamiseks, siis nüüd on rahvusvaheliste kindlustajate huvi Eesti vastu taastumas ja seega pole välistatud, et Krimelte vahetab KredExi kindlustuse näiteks mõne odavama vastu välja.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474