Valitsus kiitis heaks Eesti ja Venemaa vahelise pensionikindlustuse koostöölepingu ajutise kohaldamise.
Koostöölepingut kohaldatakse valitsuse korralduse kohaselt alates 16. oktoobrist kuni kuueks kuuks. Ajutine kohaldamine on vajalik, kuna Venemaa Riigiduuma pole jõudnud lepingut ratifitseerida, kuid mõlemas riigis isikute pensioniõigusi tagav koostööleping saab jõustuda alles pärast riikidevahelist ratifitseerimiskirjade vahetamist.
Pensionikindlustuse koostööleping allkirjastati Eesti ja Venemaa vahel Tallinnas tänavu 14. juulil. Riigikogu ratifitseeris selle 28. septembril. Ettepaneku lepingu ajutise kohaldamise kohta tegi Eestile Venemaa 29. septembril, andes noodiga teada, et ei jõua uut lepingut ratifitseerida.
Eelduslikult ei ületa lepingu ajutise rakendamise periood kuut kuud. Kui Venemaa jõuab oma ratifitseerimisprotseduurid lõpule viia enne kuue kuu möödumist lepingu ajutisest kohaldamisest, siis leping jõustub. Kuus kuud on ka Vene ekspertidega läbiräägitud aeg, mille raames nad kindlasti jõuavad oma riigisisesed ratifitseerimisprotseduurid lõpetada, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kui kuue kuu möödumisel ei ole riigid omavahel ratifitseerimiskirju vahetanud, tuleb valitsuse korraldusega pikendada ajutise kohaldamise tähtaega.
Pärast valitsuse korralduse heakskiitmist ajutise kohaldamise kohta saadab Eesti Venemaale samasisulise noodi.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvarahindade tõustes ja ettevõtete kontorivajaduste muutudes otsitakse üha nutikamaid viise uute vajadustega kohanemiseks. Hästi läbimõeldud sisekujundus võib muuta isegi vähesed ruutmeetrid funktsionaalseks ja inspireerivaks ruumiks. Vestlesime IKEA ärikliendiosakonna juhi Kärilin Kuhlapiga, et uurida, kuidas luuakse sisekujunduslahendusi üürikorteritesse ja mitmeotstarbelistesse kontoritesse. Samuti arutasime, miks on levinud, kuid ekslik arvamus, et sisekujundus on väikese või keskmise suurusega ettevõtete jaoks liiga kallis.