Mobiiltelefonide tootja Sony Ericsson teatas, et kolmandas kvartalis suudeti napilt kahjumit vältida ja kuigi marginaalid langesid, siis terveks aastaks oodatakse käibe mõõdukat kasvu.
Rootsi Telefon AB L.M. Ericssoni ja Jaapani Sony ühisfirma teatas nullkasumist läinud kvartalis, kuigi aasta varem teeniti puhaskasumina 49 miljonit eurot, kirjutab Wall Street Journal. Mobiiltelefonide tootja käive kukkus 1,6 miljardit dollarilt 1,59 miljardini.
Alates uue tegevjuhi tulekus 2008. aastal on firma hüljanud Nokia Symbiani opertsioonisüsteemi ja võtnud kasutusele Google'i Androidi platvormi, vähendades sellega radikaalselt avatust odavama otsa mobiiltelefonide segmendis.
Samas kukkus firma turuosa maailmas 1,7%ni teises kvartalis iPhone'i ja teiste Androidi kasutavate mobiiltelefonide tootjatelt tuleva karmi konkurentsi tõttu. Sony Ericssoni enda hinnangul moodustasid firma telefonid 12% kogu Androidil baseeruvatest mobiiltelefonide turust.
Läinud kvartaliga müüs firma 9,5 miljonit telefoni, millest nutitelefonid moodustasid 80%. Aasta varem oli sama näitaja veel 50%. Uue tegevjuhi sõnul kavatseb firma tavatelefonide müügi ära lõpetada 2012. aasta keskpaigaks ja jätkata investeerimist nutitelefonidesse.
Nutitelefonidele keskendumisega on tõusnud ka keskmise müüdava telefoni hind 166 euroni, olles veel läinud aastal 154 eurot.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.08.26, 09:46
Pärnu taristu- ja kinnisvara-investeeringud meelitavad huvilisi kiirelt tegutsema
Pärnu kinnisvaraturg näitab taas kasvumärke – tehingute arv on suurenenud ning lähiaastatel jõuab turule mitu uut arendusprojekti. Euribori stabiliseerumine on ostjate huvi elavdanud, kuid samal ajal on kasvanud ka nende ootused. Kui varem mängis otsuse tegemisel olulist rolli eelkõige ruutmeetri hind, siis nüüd hinnatakse üha enam kodu funktsionaalsust, elukeskkonna kvaliteeti ja asukohta. Traditsiooniliselt hinnatud rannarajooni kõrval kogub tähelepanu ka kiiresti arenev jõeäärne piirkond.

Hetkel kuum

Raha arendussektoris muudab asukohta.
TOP
  • 14.08.26, 12:54
Suur arendajate käibe TOP: miljonäride eliit kosus. Esikolmiku käes on pea 1/3 üldtulemusest
Kes moodustavad siin eliidi? Tulemuste võrdlev analüüs ilmestab olukorda.
Pealt kullakarvaline, seest siiruviiruline.
TOP
  • 17.08.26, 12:27
Kasumimiljonäridest arendajate TOP 2025: turu koondumine jätkub - nemad määravad suuna
Kasumitulemused peegeldavad turu jõujoonte ümbermängimist
Siin laiub potentsiaal. Ees Talsinki visuaal ja taamal Tallinna Sadama arendatav ala.   Vasakule, kaadrist välja jääb investoreid paelunud Tallinna Linnahall. Eesolevasse hoonesse plaanib ankruüürnik asuda aastal 2028
Uudised
  • 18.08.26, 10:59
Magus diil: Sõõrumaa sai Talsinki kvartalisse toeka kaasomaniku
Restate’i uus tegevjuht Anton Kruglov võtab teatepulga üle.
Uudised
  • 13.08.26, 13:27
Restate`i asutaja Risto Abel andis tegevjuhi ameti edasi
Siit peaks see muutus kahe ettevõtte ühisjõul algama. See hoone peaks valmima 2027. aasta lõpus. Selle hoone arhitektuurse lahenduse tegi Apex Arhitektuuribüroo OÜ.
Uudised
  • 11.08.26, 11:38
Jõudude liitmine: Liven ja Lumi Capital asuvad muutma eluasemeturgu. Realiseeruvad 7 tegurit
Uusarenduste turul koidab hinnalangus. Liven ja Lumi Capital panevad koostöös Tallinna bussijaama kõrvale püsti ühise üürimaja.
Sarikapärg käes! Rõõmsad sarikalised.
Uudised
  • 13.08.26, 11:00
2 Galeriid: Reterra võttis 13-miljoniliselt tennisekeskuselt sarikapärja alla
Vaata, kes kohal olid ja mida nad tegid ning milline hakkab kompleks välja nägema!
Sellisena peaks see ujula kompleks valmima 2028. aasta kevadeks.
Uudised
  • 13.08.26, 10:33
Galerii: Kapitel sai ehitusloa Tallinna esimesele aastaringsele väliujulale
Pärnu kinnisvaraturg ei konkureeri enam üksnes kohalike ostjate pärast, vaid linn pakub huvi ka inimestele Tallinnast, Tartust ja Soomest, kes otsivad teist kodu, investeerimiskorterit või võimalust kolida rahulikumasse elukeskkonda. Seileri Kvartal kerkib kunagise Pärnu Masinatehase alale ning annab endisele tööstusmaale uue funktsiooni ja piirkonnale uue ilme.
  • ST
Sisuturundus
  • 19.08.26, 09:46
Pärnu taristu- ja kinnisvara-investeeringud meelitavad huvilisi kiirelt tegutsema

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele