Rootsi Ikea kontsern plaanib otse Londoni olümpiaküla kõrvale suurt kinnisvaraarendusprojekti 1200 eramuga, kirjutas ajaleht The Independent.
Hiljuti ostis Ikea investeerimisfirma LandProp 3,78 hektari suuruse maaala 500 meetrit olümpiakülast lõunas. Nüüd on rootlaste maatüki suurus kokku 10,5 hektarit.
Sinna peaks kerkima Strand Easti nimeline kvartal 1200 eramu, 350 numbritoalise hotelli ja 44 600 ruutmeetri kaubandus- ning büroopinnaga. Ehitusloa kavatseb Ikea hankida tuleva aasta alguses, kuid projekti valmimisaega pole veel välja käidud.
Möödunud nädalal avas Austria firma Westfield Londoni olümpiakülas suure kaubandus- ja meelelahutuskeskuse Westfield Stratford City, millest saab olümpiaküla peasissepääs. Keskuse kaubanduspinna suuruseks on 177 000 ruutmeetrit, ehitamine läks maksma 2,3 miljardit dollarit.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?