31. oktoober 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Eleringi III kvartali puhaskahjum kasvas

Käesoleva aasta III kvartalis olid Eleringi äritulud 17,2 miljonit eurot, ärikasum 242 tuhat eurot. Puhaskasumiks kujunes -2,4 miljonit eurot, mis on suurem kui mullu samal ajal teenitud -1,7 miljonit eurot.

Möödunud aasta sama kvartaliga võrreldes Eleringi tulud on kasvanud 0,4 miljoni euro võrra ning ärikulud 0,1 miljoni euro võrra, mille tulemusena suurenes ärikasum 0,3 miljonit eurot, teatas Elering.  

Finantskulud on suurenenud 0,9 miljonit, mille tulemusena puhaskasum kahanes 0,65 miljoni euro võrra. Rahavood investeeringute finantseerimiseks on samal ajal märgatavalt suurenenud - kasv 4,9-lt 12,9 miljoni euroni võrreldes möödunud aasta sama kvartaliga. 

Eleringi finantsjuhi Peep Soone sõnul olid tulemused ootuspärased, võttes arvesse elektritarbimise tsüklilist iseloomu ja Eleringi tariifide struktuuri ning ka intensiivset remondiperioodi. „Suvel tarbitakse elektrit vähem ning ka ülekandetariifid on madalamad, samal ajal tehakse ka enamus remondi- ning hooldustöödest. Külmemate ilmadega on keerulisem seadmeid hoolduseks tööst välja võtta, ohustamata sealjuures tarbijate varustuskindlust,“ ütles Soone.

Kvartali jooksul toimusid ka olulised muutused finantseerimises. Juulis emiteeris Elering eurovõlakirju 225 miljoni euro ulatuses 7-aastase tähtajaga ning ettevõte maksis tagasi senise sündikaatlaenu 187 miljonit eurot. Selleks, et suurendada ettevõtte finantstugevust seoses investeeringutest tuleneva laenukoormuse kasvuga, laiendas omanik septembris Eleringi aktsiakapitali uute aktsiate emissiooni teel 9,89 miljoni euro võrra.

Elering investeerib lähtuvalt Eesti elektrimajanduse arengukavast elektri varustuskindluse tagamiseks aastatel 2011–2015 kokku ligi 500 miljonit eurot, suurimateks investeeringuteks on EstLink 1 väljaostmine, EstLink 2 ja avariireservjaamade rajamine. Samuti Tartu-Viljandi-Sindi liini ehitamine ning Aruküla alajaama ja Eesti Elektrijaama jaotla renoveerimised.

Elering on sõltumatu ja iseseisev Eesti elektrisüsteemihaldur, mille peamiseks ülesandeks on kindlustada Eesti tarbijatele igal ajahetkel kvaliteetne elektrivarustus. Varustuskindluse tagamiseks peab Elering üleval ja arendab siseriiklikku ülekandevõrku ja välisühendusi. Elering juhib reaalajas Eesti elektrisüsteemi, tagades ülekandevõrgu toimimise ning tasakaalu tootmise ja tarbimise vahel.

 

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474