Need probleemid kinnisvaraturul, mida siin arutatakse, on rohkem psühholoogilist laadi, meil pole häda mitte midagi, märkis reedel kinnisvarakonverentsil Ülemiste City nõukogu esimees Ülo Pärnits.
"Meie majanduslik olukord on hetkel täiesti normaalne. Ebameeldivaid asju tuleb ikka ette," rääkis ta ja lisas, et ka finantseerimisvõimalused on normaalsed. "Masu ajal olid kõik pankade ametnikud nii läbi sõimatud ja hirmul, et need ei julge seal enam midagi teha," lisas Pärnits.
Tema sõnul on Helsingis ja Stockholmis bürookinnisvara elaniku kohta kuus korda rohkem kui Tallinnas. "See tähendab seda, et seal tehakse tööd peaga. Jutud, et meil pole bürookinnisvaraarenduseks võimalusi ja tarbijaid – no majandust tuleb arendada, siis tekib ka tarbijaid," märkis ettevõtja.
"Ülemiste City erisus on see, et me pole klassikalised kinnisvaraarendajad. Meie loome keskkonda inimestele, kes teevad tööd ja see maja on oluline osa keskkonnast. Tulevik kuulub linnakutele, mitte üksikutele majadele," rääkis Pärnits.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvarahindade tõustes ja ettevõtete kontorivajaduste muutudes otsitakse üha nutikamaid viise uute vajadustega kohanemiseks. Hästi läbimõeldud sisekujundus võib muuta isegi vähesed ruutmeetrid funktsionaalseks ja inspireerivaks ruumiks. Vestlesime IKEA ärikliendiosakonna juhi Kärilin Kuhlapiga, et uurida, kuidas luuakse sisekujunduslahendusi üürikorteritesse ja mitmeotstarbelistesse kontoritesse. Samuti arutasime, miks on levinud, kuid ekslik arvamus, et sisekujundus on väikese või keskmise suurusega ettevõtete jaoks liiga kallis.