Kui vaadata järgmist aastat, siis sealt ei paista küll midagi roosilist. Ühtegi suurt teedehanke objekti siinpool ei ole, kuhu saaks materjali müüa või kus saaks osaleda, märkis ehitusettevõtte Moreen juht Juss Maurer.
Täna avaldatud ehitusturu statistikast selgus, et Eesti ehitusettevõtted ehitasid 2011. aasta III kvartalis Eestis 28% rohkem kui mullu samal ajal. Eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes suurenes hoonete ehitamine 36% ja rajatiste ehitamine 15%, teatas statistikaamet.
"Meie kandis on ka ehitusturu elavnemist märgata jah, aga tänu sellele, et siia saabusid suured riigihanke objektid, kus me ka oma firmaga saime materjali müügiga osaleda. Mingit optimismi järgmiseks aastaks ma küll ei näe. See on minu arvamus tuleva aasta osas. Kõik oleneb sellest, kuidas vabariiki raha sisse tuleb ja see raha ei pruugi ühtlaselt jaguneda. Seal, kus riik näeb, et on vaja infrastruktuuri arendada ja kui ettevõtjad on seal lähedal ja saavad ampsust osa, siis õnn neile," märkis Maurer ja lisas, et tema ettevõtte tulemused tulevad uuel aastal kehvemad kui tänavu, "Käibe langus tuleb ja käibega käib kaasas ka kasum. Aga see ei tähenda, et me pillid kotti paneksime veel. Et elame ikka edasi! Natuke kokkuhoidlikumalt, aga noh, pole hullu!" lisas Maurer.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.