• 30.11.11, 17:37
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tallinna Küte tõstab hinda

Kuna kallines ASile Eesti Energia kuuluvast Iru Elektrijaamast sisseostetava soojuse muutuvosa hind, kallineb ka ASi Tallinna Küte piirhind 3,7%.
Konkurentsiamet kehtestas uueks piirhinnaks 61,94 eur/MWh, millele lisandub käibemaks ja mis kehtib alates 01.01.2012, teatas Tallinna Küte.
Lähtuvalt konkurentsiameti otsusest, kallineb Iru Elektrijaamast sisseostava soojuse muutuvosa hind Tallinna Küttele alates käesoleva aasta 22.detsembrist ligi 24,8 protsenti. Iru Elektrijaama kinnitusel on nende soojuse hinnatõusu põhjuseks maagaasi ostuhinna kallinemine. Uus, Tallinna Kütte piirhind, tõusis võrreldes eelmise piirhinnaga 3,7 protsenti.
Vastavalt konkurentsiameti otsusele kehtib alates 1.11.2011 kuni käesoleva aasta lõpuni piirhind 59,73 eur/MWh.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Tallinna Küte toodab ligi 46 protsenti aastas müüdavast soojusest oma katlamajades, kasutades selleks maagaasi. Ülejäänud osa ostab Tallinna Küte sisse AS-ile Eesti Energiale kuuluvast Iru Elektrijaamast, Tallinna Elektrijaamast ja teistelt väikestelt soojuse tootjatelt.
Soojuse piirhinda korrigeeritakse vastavalt konkurentsiameti poolt kooskõlastatud hinnavalemile hinnakomponentide muutumisel. Piirhinnaks on hind, millest kallimalt ei tohi soojust müüa. Küll, aga saab ettevõte hinnavalemi komponentide muutudes müüa soojust piirhinnast madalama müügihinnaga.
 
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.12.25, 13:07
Järgmine aasta lõpeb 1400 objektil automaatse tulekahjuteate edastamine häirekeskusesse – mida see tähendab?
2026. aasta maist enam kui tuhandele objektile päästeauto enam automaatselt kohale ei sõida. Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteate (ATeS) edastamise teenuse peatamine tähendab, et hooneomanikud ja valdajad peavad üle vaatama ning vajadusel uuendama tulekahju korral tegutsemise plaani, operatiivkaardi ja ATSiga seotud dokumendid.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 29.12.25, 13:07
Järgmine aasta lõpeb 1400 objektil automaatse tulekahjuteate edastamine häirekeskusesse – mida see tähendab?
2
Uudised
  • 09.01.26, 12:31
Uus Maa värske juht ennustab aastat 2026 ja näitab, millised kinnisvarabürood on võitjad
3
Uudised
  • 08.01.26, 13:23
Jaanus Laugus pani Uus Maa juhi ameti maha. Ametisse astus uus juht
Argo Pillessoni sõnul on tema eesmärk järgmise 5 aastaga ettevõtte käive kahekordistada
4
Uudised
  • 09.01.26, 11:46
Arendaja optimismi jahutab panga kainestav kommentaar
Arendaja närvideproov ja ostja rõõm
5
Suur lugu
  • 07.01.26, 13:52
Lohkulangemine ehk tõehetk eluasemeturul laieneb. Maksuküüru kadu päästab olukorra? Vaevalt
6
TOP
  • 12.11.25, 09:55
Kinnisvarafirmade TOPi üks uuenduslikumaid sihib ärilinnakuid ja puitmaju. Tal on karm prognoos
Neutra Capitali omanik ja juht nimetab 3 edutegurit, teeb 4 prognoosi ja näitab ära 4 eesootavat väljakutset. See puudutab tervet kinnisvaravaldkonda!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele