5. detsember 2011

Merko Ehitus loob uue firma

Merko Ehituse nõukogu otsustas reedel toimunud koosolekul luua eraldada Merko Ehitusest Eestis toimuv ehitustegevus ja koondada see uude äriühingusse Merko Ehitus Eesti.

Muudatuste eesmärkideks on lahutada kontserni ja Eesti tootmistegevuse juhtimine ning ressursside efektiivsem jaotamine kontserni ärivaldkondade vahel.

Muudatuste läbiviimiseks on Eestis asutamisel uus äriühing AS Merko Ehitus Eesti, kuhu koondatakse kogu Eestis toimuv ehitustegevus. Kontsernisiseselt võõrandatakse Eestis ehitusega tegelev ettevõte AS-ile Merko Ehitus Eesti.

Tänane Merko Ehitus muutub nn. holding- ehk valdusettevõtteks, kes iseseisvalt tootmistegevusega ei tegele.

Tootmistegevus koondub igas riigis, kus tegutsetakse, vastavas riigis registreeritud äriühingusse - nagu täna tegeleb tootmistegevusega Lätis SIA Merks või Leedus UAB Merko Statyba.

Pärast ehitustegevuse võõrandamist tütarettevõttele jäävad holdingettevõtte varade hulka tütarettevõtete osalused ja kinnisvaraarendustegevuseks vajalikud kinnistud ja vastav arendustegevus. Suuremate projektide puhul jätkatakse eri riikides tegutsevate äriühingute vahelist koostööd nii ühispakkumiste tegemisel kui ehitustööde teostamisel. Valdusfirma põhitegevuseks jääb Merko Ehitus kontserni erinevate äriühingute strateegiate väljatöötamine ning elluviimine eestkätt ressursside pikemaajalise planeerimise kaudu. Senine AS Merko Ehitus juhatus asub juhtima AS-i Merko Ehitus Eesti.

Struktuuri muudatus kavatsetakse läbi viia pärast aastavahetust.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474