2012. aastast tuleb lätlastel maksta kinnisvaramaksu ka kuuride ja teiste abihoonete eest, kirjutas ajaleht Latvijas Avize.
Loomulikult on see tekitanud juba kahtlusi ning vastasseisu, kuid valitsus ei jäta jonni. Nn kuurimaks tuleb 1. jaanuarist 2012. Maksumääraks on 0,2-0,6% kinnisvaraobjekti katastriväärtusest, mis võrdub eluasemeks kasutatava kinnisvara maksumääraga.
Valitsus lubab samas kohalikele omavalitsustel otsustada, kas nad koguvad kuurimaksu või mitte.
Kuure ja muid abihooneid, mis reaalselt eksisteerivad, pole Lätis keegi veel kokku lugenud. Samamoodi pole teada, kui palju paberil olevaid abihooneid on lammutatud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kes Kiili alevisse sisse keerab, märkab kindlasti uusi elumaju. Kus on inimesed, sinna saagu ka teenused ja töökohad. Selle eest hoolitseb alevi põhjaservas arenev Veski Tehnopark, Kontsepti büroo arhitektide täislahendus.
Hetkel kuum
Ülevaatlikust tabelist selguvad kõnekad pingeread. Lisaks vaata, kelle juurde töötajad läksid ja kelle juurest lahkusid