Soome mobiiltelefonihiiu Nokia aktsia langes täna Helsingi börsil alla 4 euro ning maksis kell 17:16 3,952 eurot, mis teeb päeva languseks 2,95%. Veel oktoobri lõpus oli aktsiakurss üle 5 eurot.
Samuti olid languses kõikide tegevusalade indeksid, suurima languse tegi baastööstus, mis oli 3,07% languses kell 17:16. Tõusuaktsiaid oli ainult 18 ning langejaid oli 86, muutumatuna oli säilinud 20 aktsiat.
Infotehnoloogiafirma Basware andis kasumihoiatuse ning oli pea 7% languses.
Rootsi suurinvestori Christer Gardelli firma Cevian Capital on tõstnud oma osaluse infotehnoloogiafirmas Tieto üle 15 protsendi, see info tõukas Tieto aktsia tõusu.
Artikkel jätkub pärast reklaami
OMX Helsingi üldindeks oli kell 17:02 2,28% languses ning Nokia aktsia oli kell 17:02 2,95% languses.
Helsingi börsi suurimad tõusjad ja langejad kella 17:02 seisuga olid:
Tõusjad: Componenta +2,29%, Tieto +2,14%, Exel Composites +1,66%, Vaisala A +1,01%, Lännen Tehtaat +0,96%: Rautaruukki -4,71%, Ramirent -4,90%, Cargotec -5,15%, Basware -6,74%, Innofactor -11,76%
Langejad
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.