28. detsember 2011

Moody's langetas EMT ja Elioni omaniku väljavaadet

Moody's Investors Service teatas täna, et alandas 2009. aastal Eesti Telekomi ära ostnud TelisaSonera krediidireitingu väljavaadet.

TeliaSonera A3-taseme krediidireitingu väljavaade on reitinguagentuuri sõnul nüüd stabiilse asemel negatiivne, teatas firma pressiteates.

Agentuuri sõnul sundis TeliaSonera väljavaadet alandama fakt, et firma ostab Kazakhtelecomilt 49% osaluse mobiiltelefonioperaatoris Kcell 10,5 miljardi Rootsi krooni eest.

Sellele lisaks lubas TeliaSonera müüa tuleval aastal Kcelli IPO korral 25% aktsiatest. Varasemalt omas firma Kcellis 30% osalust. Pärast IPOt peaks TeliaSonera osaluseks Kcellis jääma umbes 62%.

Moody'se sõnul suurendab ost TeliaSonera 66 miljardi Rootsi krooni suurust võlga umbes 16% võrra ja ost ei suurenda ettevõtte konsolideeritud EBITDA numbrit, kuna Kcell on juba täielikult konsolideeritud TeliaSonera arvetel.

Moody'se hinnangul on ost kooskõlas firma strateegiaga suurendada oma osalust peamistes ärides ja Kcell on hea vara, kuna firma on 10 miljoni kliendiga Kasahstani turuliider ja näitab väga tugevat EBITDA marginaale.

Sellele vaatamata suurendab ost Moody'se sõnul äririski, mis on oluliselt suurem võrreldes firma küpsemate äridega Põhjamaades.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474