Valgevene tahab tuleval aastal Venemaa nafta transiidi eest 20% rohkem raha, ütles läbirääkimistega kursis olev allikas uudisteagentuurile Interfaks-Zapad.
Venemaa energeetikaministeerium kinnitas seda infot, märkides, et kehtiva kokkuleppe kohaselt peab tariifitõus olema majanduslikult põhjendatud ning Venemaa järgib läbirääkimistel seda kokkulepet.
Venemaa ja Valgevene on praeguseks juba kokku leppinud selles, et Venemaa veab tuleval aastal Valgevene kaudu Euroopasse 21,5 miljonit tonni naftat. Hinnakokkulepe kehtib 1. veebruarini.
2010. aasta 1. veebruaril tõstis Valgevene transiiditasu 11% ja tänavu samal ajal 12,5%. Transiidi eest arveldatakse Venemaa rublades.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.