• 12.02.12, 13:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Jehe: Aasia tõmbab inimesi nagu tolmuimejaga

Delfi ASi nõukogu esimehe Ville Jehe sõnul on Eestil raske kinni hoida eelkõige loomingulisi ning niigi kõrgepalgalisi inimesi, keda Aasia tõmbab ligi nagu tolmuimejaga.
Madalat palka on peetud aastaid Eesti eeliseks. Kas madal palk on Eestile eeliseks ka praegu ning mis tulevik toob, arutleb Ville Jehe.
Mida võib kindlalt öelda, kuigi madalam keskmine palk on praegu tõsi, et pikaajaliselt ei saa see nii jääda. Need üksikud eelised, nagu logilistiline asukoht, võivad ettevõtteid siin hoida, kuid mitte madalam palk. Meie eelis saab olla ikkagi loomingulises potentsiaalis ehk ajutööl. Inimeste äravoolu puhul ongi pigem probleem selles, kuidas hoida ajupotentsiaali Eestis. Näiteks juba praegu on näha, et Aasia tõmbab inimesi ja ettevõtete peakontoreid nagu tolmuimejaga. Arvan, et see on inertsist, et Eestisse suhtutakse siiani veel nagu alltöövõtjasse. 10 aasta pärast on Eesti palgad kindlasti samal tasemel kui Skandinaavias.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.12.25, 13:07
Järgmine aasta lõpeb 1400 objektil automaatse tulekahjuteate edastamine häirekeskusesse – mida see tähendab?
2026. aasta maist enam kui tuhandele objektile päästeauto enam automaatselt kohale ei sõida. Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteate (ATeS) edastamise teenuse peatamine tähendab, et hooneomanikud ja valdajad peavad üle vaatama ning vajadusel uuendama tulekahju korral tegutsemise plaani, operatiivkaardi ja ATSiga seotud dokumendid.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 29.12.25, 13:07
Järgmine aasta lõpeb 1400 objektil automaatse tulekahjuteate edastamine häirekeskusesse – mida see tähendab?
2
Uudised
  • 09.01.26, 12:31
Uus Maa värske juht ennustab aastat 2026 ja näitab, millised kinnisvarabürood on võitjad
3
Uudised
  • 08.01.26, 13:23
Jaanus Laugus pani Uus Maa juhi ameti maha. Ametisse astus uus juht
Argo Pillessoni sõnul on tema eesmärk järgmise 5 aastaga ettevõtte käive kahekordistada
4
Uudised
  • 09.01.26, 11:46
Arendaja optimismi jahutab panga kainestav kommentaar
Arendaja närvideproov ja ostja rõõm
5
Suur lugu
  • 07.01.26, 13:52
Lohkulangemine ehk tõehetk eluasemeturul laieneb. Maksuküüru kadu päästab olukorra? Vaevalt
6
TOP
  • 12.11.25, 09:55
Kinnisvarafirmade TOPi üks uuenduslikumaid sihib ärilinnakuid ja puitmaju. Tal on karm prognoos
Neutra Capitali omanik ja juht nimetab 3 edutegurit, teeb 4 prognoosi ja näitab ära 4 eesootavat väljakutset. See puudutab tervet kinnisvaravaldkonda!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele