• 12.02.12, 12:19
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Sõerd: palgatõus lööb Eesti konkurentsivõimet

Tootlikkuse kasvuta viib palgakasv Eesti konkurentsivõime kiiresse hävingusse, leiab endine rahandusminister ja praegune riigikogu liige Aivar Sõerd.
Madalat palka on peetud aastaid Eesti eeliseks. Kas madal palk on Eestile siiani eeliseks, arutleb Aivar Sõerd.
No tegelikult peame ikka vaatama tööjõu tootlikkuse näitajat. See on põhiline. Euroopas on tootlikkuses suunanäitaja Saksamaa ja mida rohkem lõuna poole, näiteks Portugalis, Hispaanias, Kreekas, seda rohkem on tootlikkusega probleeme. Kui Eestis tootlikkusega asi käest ära läheb, on see riigi konkurentsi küsimus. Tehaste arv pole näitaja, eksportida saab teenust, näiteks ka turismisektoris. Lugesin jah seda artiklit (Äripäeva reedese lehe esikaanelugu – toim), seal oli mõte, et võiks kasumi (palkadena – toim) laiali jagada. Kuhu me nii omadega jõuaksime? Oluline on, et toodaksime ja ekspordiksime seda, mida vajatakse ja teeksime seda konkurentsivõimelise hinnaga.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.09.25, 13:02
Kodu sünnib koostöös – arhitektid ja noor pere loovad kodu südamega
“Me vaatasime mitmete arhitektuuribüroode portfoolioid läbi, Kontsept Arhitektuuribüroo stiil oli kõige rohkem meie moodi,” ütleb majaperemees Tanel vastvalminud maja ees, endal üks laps süles ning teine jala küljes. Suure inimeste jutud tõmbavad ikka väikeseid inimesi magnetina ligi. Majaperenaine Maris lisab: “Kui me saatsime Kontseptile päringu, kutsusid nad meid kontorisse külla, et plaane lähemalt arutama.” See kõlas nagu lubadus meeldivaks koostööks.

Enimloetud

1
TOP
  • 01.09.25, 06:30
Kinnisvarabüroode TOPi üks tõhusamaid väärtustab talente
2
  • ST
Sisuturundus
  • 01.09.25, 13:02
Kodu sünnib koostöös – arhitektid ja noor pere loovad kodu südamega
3
Suur lugu
  • 15.08.25, 06:45
Arendajad neelasidki maksutõusu alla. Kas ees on jõujoonte tõsisem muutus?
Käibemaksutõusu mõju eluasemete müügimahule osutus bluffiks. Turul pinge ja patiseis kerib vinte.
4
Uudised
  • 16.09.25, 06:45
Kuld ja kinnisvara - keeruliste aegade turvasadamad
5
TOP
  • 11.09.25, 12:56
Kinnisvara korrashoiu TOP: koore riisus Sõõrumaa pealinna koolide haldusäri
6
TOP
  • 15.09.25, 11:39
Kinnisvara korrashoiu TOPi üks tegusamaid keskendub 100% äriklientidele
Priit Sipelgas toob esile SOL Balticsi ühe olulise erinevuse, võrreldes konkurentidega. Lisaks toob ta esile valdkonna olulisimad väljakutsed aastal 2026.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele