Bioenergeetika ekspert ja OÜ Mõnus Minek OÜ juht Ahto Oja leiab, et Eesti riigi võetud laenuga võiks vähendada sõltuvust Venemaa gaasist.
"Kui ma ausalt ütlen, pole selle peale mõelnud, kuid jooksvateks kulutusteks ei tohiks kindlasti laenu võtta," vastas Oja küsimusele, milleks võiks Eesti riik laenuraha kasutada. "Kui, siis investeeringuteks. Oma erialast lähtuvalt pakun, et siinsest rohelisest massist oleks võimalik katta 1/3 Eesti aastasest gaasitarbimisest. Sama biometaani kogusega oleks võimalik asendada kuni 15% riigis kasutatavast mootorkütusest ja miks ka mitte, vähendada tulevikus Eesti energeetilist sõltuvust Venemaast."
Oja lisas, et kohalikku päritolu biometaani kasutuselevõtuks oleks vaja rajada 15 tanklat ning 50-100 tootmisüksust, mis läheks maksma suurusjärgus 800-900 miljonit eurot. Selleks võiks riik laenata küll, arvas ta.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.

Enimloetud

1
Analüüsid
  • 05.06.26, 06:30
Nuta või naera - uue korteri ostja muutub järjest vanemaks. Miks küll? Olukorra anatoomia ja 7 tegurit
Eduvõtmed on olemas, haara kinni! Lisaks: millised pealinna arendajad müüsid mais kõige enam uusi kortereid?
2
Uudised
  • 12.06.26, 10:23
Galerii: Merko pani pelletiärimeeste sündmuskeskusele nurgakivi
Kompleks kerkib Pärnu legendaarse rannahotelli kõrvale.
3
Uudised
  • 16.06.26, 13:39
Ühtlustumine ja sumbumine. Sucksdorff: Tallinna uus korter maksab sama palju kui Helsingi järelturukorter
Senise praktika baasilt ostja jõuõlg kasvab edasi ja terendumas on tühjade majade fenomen
4
Uudised
  • 12.06.26, 09:33
Balti Vara ja Tatoli omanikud ehitavad Tartu ringristmiku äärde uue ärikompleksi
“Hetkel tegeleme detailplaneeringu muutmise protsessiga”
5
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
6
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele